Toppnavn til KPMGs Topplederkonferanse: Lede i en ny tid

KPMG vil gi toppledere nødvendig innsikt og har invitert tre toppnavn til årets topplederkonferanse. Onsdag 28. november vil Berkeley-professor Morten T. Hansen, Kongsbergs digitale toppsjef, Hege Skryseth og presidenten i NHO, Arvid Moss gi innsikt og inspirasjon til hvordan man kan lede i en ny tid.
- Onsdag 28. november, kl. 11.45 – 15.00 (registrering og lunsj fra kl. 11.00)
- Radisson Blu Scandinavia, Holdbergsgate 30, Oslo
Pressen er velkommen til å delta.
For mer informasjon om arrangementet, registrering og forespørsel om intervjuavtaler, kontakt kommunikasjonssjef Mona Øverby, tlf. 40 85 78 87, mona.overby@kpmg.no eller undertegnede, kommunikasjonsdirektør Guro Steine, tlf. 40 63 99 88, guro.steine@kpmg.no.
Om foredragsholderne:
Morten T. Hansen, professor, University of California - Berkeley, vil svare på hva som kjennetegner en god leder; hvilke egenskaper som kreves og hvilke prioriteringer som må gjøres for å lykkes. Morten har nylig gitt ut boken Suveren på jobb – hvordan gjøre mindre, jobbe bedre og få gjort mer?.
Hege Skryseth, administrerende direktør i Kongsberg Digital. Som leder av et av Norges mest spennende digitale miljøer, vil Hege fortelle om hvordan hun ser på ledelse og ledelsesutfordringer knyttet til utvikling av en innovasjonspreget kultur hvor transformasjon faktisk skjer.
Arvid Moss, president i NHO og konserndirektør i Hydro, tar for seg hvordan man skal fremme og lede økt samarbeid og samhandling innen norsk næringsliv og hva slags økosystem med både norske og utenlandske partnere/allianser norske virksomheter bør etablere for å lykkes.
Om Topplederkonferansen:
Topplederkonferansen er KPMGs største årlige kundearrangement som holdes i Oslo i november. Konferansen er rettet mot ledelsen og styrer i offentlig og privat sektor. Konferansen tar opp tidsaktuelle temaer som belyses av anerkjente internasjonale og norske foredragsholder.
Årets konferansen er den niende i rekken og i løpet av de årene konferansen har vært arrangert har navn som Fareed Zakaria (CNN, Times) Zanny Minton Beddoes (økonomiredaktør The Economist), Göran Persson, Børge Brende, Kjell A. Nordström, Anders Fogh Rasmussen, Anders Borg,Jonas Gahr Støre, Monica Mæland, Rana Foroohar (Times Magazine), Siv Jensen, sentralbanksjef Øystein Olsen og Morten T. Hansen (professor University of California, Berkeley og INSEAD) vært keynote speakers.
Nøkkelord
Kontakter
Mona ØverbyKommunikasjonssjef
Tel:40 85 78 87mona.overby@kpmg.noGuro SteineMarkeds- og kommunikasjonsdirektør
Tel:40 63 99 88guro.steine@kpmg.noBilder
Lenker
Om KPMG
KPMG er et globalt nettverk med selskaper som leverer profesjonelle tjenester innenfor revisjon, rådgivning, skatt, avgift og forretningsjus. I KPMG Norge jobber det mer enn 1850 ansatte fordelt på 23 kontorer. Fageksperter fra ulike forretningsområder og bransjer jobber side om side for å levere fremtidsrettede og innovative prosjekter som skaper verdi for virksomheter i privat og offentlig sektor.
Følg pressemeldinger fra KPMG
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KPMG på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KPMG
KPMG flytter til Bjørvika24.4.2025 14:45:18 CEST | Pressemelding
Etter 24 år på Majorstuen flytter vi endelig til det nyoppussede bygget SIXA i Dronning Eufemias gate 6.
KPMG godkjent av NSM for å håndtere cyberangrep6.12.2024 11:36:50 CET | Pressemelding
Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) har godkjent KPMG som leverandør av tjenester ved dataangrep. Selskapet er nå en del av en liste over kvalitetssikrede aktører, slik at bedrifter som utsettes for angrep raskt kan finne en godkjent leverandør.
Nye partnere i KPMG Law1.10.2024 14:57:12 CEST | Pressemelding
KPMG Law Advokatfirma vokser, og nå tar selskapet opp tre nye partnere fra 1. oktober.
Kristine Bolstad blir ny CTO i KPMG2.9.2024 12:47:22 CEST | Pressemelding
Kristine Bolstad får rollen som ny Chief Technology Officer (CTO) for KPMG Norge. Bolstad kommer fra stillingen som leder for fagområdet Technology Consulting, og tar nå over ansvaret for å drive hele selskapets offensive teknologistrategi nasjonalt.
KPMG skal evaluere effekten av åpenhetsloven30.5.2024 14:04:51 CEST | Pressemelding
KPMG har fått i oppdrag av Barne- og familiedepartementet å gjennomføre en omfattende evaluering av åpenhetsloven. Nå skal det undersøkes om åpenhetsloven har bidratt til å styrke norske virksomheters arbeid med menneskerettigheter og arbeidsforhold i egen virksomhet, leverandørkjeder og hos forretningspartnere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom