Tid for å nyte sommerens første grønnsaker

Ekstra god smak i år
Våren startet med mye sol og klarvær, det har gjort at grønnsakene har fått en ekstra god sødme, forteller Iselin Sagen, ernæringsrådgiver i Opplysningskontoret for frukt og grønt (OFG).
– I tillegg har det ikke vært noen voldsomme temperaturer å snakke om, det gjør at grønnsakene bruker litt ekstra tid på å vokse, og det gir god smak.
Kommer på løpende bånd
Nå kan vi lage noe godt med asparges, nykål, kinakål, rabarbra, reddik, hjertesalat og crispisalat, og om ikke så lenge kommer det enda flere grønnsaker og bær på løpende bånd.
– Høstingen av både blomkål og brokkoli er i gang flere steder. De første nypotetene er høstet på Sørlandet, og rundt sankthans kan vi forvente å finne mer av dem i butikkhyllene. Det samme gjelder for jordbærene.
Helsegevinster med på kjøpet
Ernæringsrådgiveren kan fortelle at det både er godt og lurt å la minst halve tallerkenen ha plass til sommerens første grønnsaker og bær.
– Felles for dem alle er at de inneholder godt med fiber og viktige vitaminer og mineraler. Fiber bidrar til en god metthetsfølelse og til å stabilisere blodsukkeret. Mat som både holder deg mett, og som stabiliserer blodsukkeret gjør det lettere å spise passe mengde mat, og ikke for mye. Spiser du mye grønnsaker blir det i tillegg litt mindre plass til det vi gjerne kan spise litt mindre av.
Tidsbesparende å grille grønnsaker
Grønnsaker får en nydelig sødme når du legger dem på grillen. Sagen mener i tillegg at det er tidsbesparende å grille grønnsakene.
– Gjør det enkelt, legg grønnsakene rett på grillen. Nykålen deler du i båter, løken deles i to og aspargesen kan legges rett på grillen. Pensle med litt olje. En favoritt er å grille en halv sitron (kuttsiden mot grillristen) og dryppe sitrondråper over de grillede grønnsakene sammen med et lite dryss salt.
Flere favoritter
Nøkkelord
Kontakter
Iselin Bogstrand SagenInnholdsrådgiver ernæring og pressekontakt
Tel:954 18 998iselin.sagen@frukt.noBilder

Om Opplysningskontoret for frukt og grønt
Opplysningskontoret for frukt og grønt arbeider for å inspirere hele Norges befolkning til mer fargerike måltider med frukt, bær og grønnsaker.
Vårt arbeid er nøytralt uten hensyn til merkevarer. Vår hovedstrategi er å stimulere til "5 om dagen" for hele Norges befolkning, ved å fylle halve tallerkenen med grønt. Vi fremhever fordelene ved produksjon av frukt, bær, grønnsaker og poteter i Norge.
Følg pressemeldinger fra Opplysningskontoret for frukt og grønt
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Opplysningskontoret for frukt og grønt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Opplysningskontoret for frukt og grønt
Vinnere av NM i frukt og grønt dagligvare 202523.10.2025 15:36:40 CEST | Pressemelding
Under Opplysningskontoret for frukt og grønt (OFG) sin fagdag i Bjørvika i dag, ble vinnerne av NM i frukt og grønt dagligvare 2025 kåret. Her er årets vinnere.
Nye forbrukstall på frukt og grønt: De som spiser lite syns de spiser nok23.10.2025 09:46:53 CEST | Pressemelding
På Opplysningskontoret for frukt og grønt sin fagdag i Bjørvika i dag ble resultatene fra forbruksundersøkelsen 5 a day Europe lagt frem. Tallene viser at nordmenn i snitt spiser 3,3 porsjoner frukt og grønt hver dag, samme nivå som i fjor, men de som spiser minst, ser fortsatt ikke behovet for å spise mer.
Gresskar - mer enn skumle lykter13.10.2025 08:08:54 CEST | Pressemelding
Halloween nærmer seg, og norske hjem fylles med skumle lykter av utskårne gresskar. Men mange glemmer at gresskar også er mat – full av næring og smak. Ernæringsrådgiver Iselin Bogstrand Sagen i Opplysningskontoret for frukt og grønt (OFG) oppfordrer til å bruke hele gresskaret.
Høstens store matdager feires: Fårikål, epler og poteter i fokus25.9.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Høsten er en høytid for norsk matkultur. I løpet av én uke markeres fårikåldagen (25. sept.), epledagen (30. sept.) og potetdagen (1.okt.). Når butikkene bugner av norske råvarer, minner merkedagene oss på å feire både matkultur og selvforsyning, applauderer Torjus Lunder Bredvold, matfaglig rådgiver i Opplysningskontoret for frukt og grønt (OFG).
«5 om dagen»-barnehager gir barna mer frukt og grønt29.8.2025 08:11:36 CEST | Pressemelding
Ny undersøkelse fra Opplysningskontoret for frukt og grønt (OFG) viser markant forbedring de siste ni årene.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
