Sturla Magnus er nytt styremedlem i GK

Magnus er utdannet sivilingeniør fra Norges Miljø- og biovitenskapelige universitet (NMBU), og har mer enn 20 års erfaring fra byggenæringen og internasjonal olje- og gassindustri. Han har bakgrunn fra store byggeprosjekter og ulike lederstillinger i Skanska, Kværner, Aker Marine Contractors og AF-Gruppen.
- Sturla har solid kompetanse og er en erfaren leder med god innsikt i risikostyring i prosjektbasert virksomhet, både fra bygg- og anleggsnæringen og fra offshorevirksomhet. Jeg er glad for å få han med på laget, sier styreleder i GK, John-Erik Karlsen.
- GK er et spennende selskap med en solid historie og tydelige ambisjoner for fremtiden. Jeg ser frem til å bidra med min erfaring og kompetanse inn i GK-styrets arbeid, sier Sturla Magnus.
Nøkkelord
Kontakter
Guro SteineKonserndirektør kommunikasjon og bærekraftGK Gruppen
Tel:+4741288382guro.steine@gk.noBilder


Lenker
Om GK Gruppen
GK Gruppen er Skandinavias ledende totaltekniske entreprenør og servicepartner med en omsetning på 6,7 milliarder kroner. Med rundt 3000 ansatte og over 70 kontorer i Norge, Sverige og Danmark, leverer vi smarte og bærekraftige løsninger innen ventilasjon, kulde, byggautomasjon, elektro og rør. Vår misjon er å bygge bærekraftige samfunn for generasjoner.
Følg pressemeldinger fra GK Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra GK Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra GK Gruppen
Mari Rindal Øyen valgt inn i GK-styret23.10.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
GK styrker konsernstyret med ny kompetanse og erfaring og ønsker Mari Rindal Øyen (43) velkommen som nytt styremedlem.
GK styrker innsatsen mot arbeidsulykker – mobiliserer 3000 medarbeidere til årets arbeidsmiljødager17.9.2025 13:19:11 CEST | Pressemelding
Ser du det, eier du det: Den enkeltes personlige ansvar og bidrag til sikkerhet og arbeidsmiljø er tema når GK samler nesten 3000 medarbeidere i Skandinavia til felles arbeidsmiljødager.
Julija Molandsveen er nytt styremedlem i GK12.9.2025 14:58:05 CEST | Pressemelding
Julija Molandsveen (38) er valgt inn som nytt medlem av konsernstyret i GK Gruppen. Hun bringer med seg ekspertise innen strategi, omstilling og forretningsutvikling samt solid erfaring fra teknologi- og eiendomsbransjen.
GK Gruppen 2. kvartal 2025: Godt kvartal i de norske divisjonene8.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
GK opprettholder aktiviteten og bedrer lønnsomheten sammenliknet med samme periode i fjor. Særlig divisjonene i Norge leverer bedre resultater.
Stine Fjærli Sjøthun er ny divisjonsdirektør for Byggautomasjon29.8.2025 09:02:01 CEST | Pressemelding
Stine Fjærli Sjøthun (37) er ansatt som ny divisjonsdirektør for Byggautomasjon og blir en del av konsernledelsen i GK. Hun kommer fra stillingen som avdelingsdirektør prosjekt og utvikling i Forsvarsbygg.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
