Stortingspresidenten til København
20.1.2019 09:00:00 CET | Stortinget | Pressemelding

– De parlamentariske båndene mellom Stortinget og Folketinget er sterke, og Danmark er en viktig nordisk partner for Norge, sier stortingspresidenten, som ser frem til besøket.
Stortinget har en lang tradisjon forå besøke Folketinget etter hvert stortingsvalg.
Det er lagt opp til et tett program under oppholdet i København. Stortingspresidenten skal i audiens hos H.M. Dronning Margrethe II på Amalienborg slott, besøke FN-byen, holde møter med Nordisk ministerråd og Nordisk råd og treffe norske studenter i Danmark.
Torsdag 24. januar reiser det øvrige presidentskapet også til København for å delta på et arbeidsseminar sammen med Trøen og Folketingets presidentskap.
Kontakter
Kommunikasjonsrådgiver Silje Bergum Kinsten
Mobil: 930 01 854
silje.bergum.kinsten@stortinget.no
Bilder
Om Stortinget
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Utenriks- og forsvarskomiteen besøker Brussel20.3.2026 15:18:14 CET | Pressemelding
Stortingets utenriks- og forsvarskomité besøker Brussel mandag 23. mars.
Belgias kongepar besøker Stortinget 24. mars20.3.2026 11:02:37 CET | Pressemelding
I forbindelse med statsbesøket til Norge kommer Hans Majestet Kong Philippe og Hennes Majestet Dronning Mathilde på høflighetsvisitt til stortingspresident Masud Gharahkhani tirsdag 24. mars 2026.
Stiller ut politiske karikaturer på Stortinget18.3.2026 14:47:41 CET | Pressemelding
Ti karikaturtegninger som skal henge i Stortinget, ble avduket i dag. – Jeg er stolt over at Stortinget hegner om avistegninger som ytringsform, sier stortingspresident Masud Gharahkhani. Se alle tegningene her.
Ukrainske politikere besøker Stortinget18.3.2026 06:00:00 CET | Pressemelding
En delegasjon fra det ukrainske parlamentet Verkhovna Rada besøker Stortinget 18.-19. mars.
Utenriks- og forsvarskomiteen besøker øvelsen Cold Response6.3.2026 16:25:06 CET | Pressemelding
Stortingets utenriks- og forsvarskomité besøker øvelsen Cold Response mandag 9. og tirsdag 10. mars
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

