Stortingspresidenten til København

– De parlamentariske båndene mellom Stortinget og Folketinget er sterke, og Danmark er en viktig nordisk partner for Norge, sier stortingspresidenten, som ser frem til besøket.
Stortinget har en lang tradisjon forå besøke Folketinget etter hvert stortingsvalg.
Det er lagt opp til et tett program under oppholdet i København. Stortingspresidenten skal i audiens hos H.M. Dronning Margrethe II på Amalienborg slott, besøke FN-byen, holde møter med Nordisk ministerråd og Nordisk råd og treffe norske studenter i Danmark.
Torsdag 24. januar reiser det øvrige presidentskapet også til København for å delta på et arbeidsseminar sammen med Trøen og Folketingets presidentskap.
Kontakter
Kommunikasjonsrådgiver Silje Bergum Kinsten
Mobil: 930 01 854
silje.bergum.kinsten@stortinget.no
Bilder
Om Stortinget
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Påminnelse om påmelding til valgnatta på Stortinget5.9.2025 14:17:45 CEST | Pressemelding
Frist for akkreditering er på mandag 8.september klokken 12.00.
Praktisk informasjon til pressen om valgnatta på Stortinget1.9.2025 14:07:55 CEST | Presseinvitasjon
Når valgresultatet foreligger, natt til 9. september, vil alle partilederne komme til Stortinget for å delta i partilederrunden. Den er forventet å starte rett etter midnatt.
Stortingets visepresident til nordisk-baltisk toppmøte i Tallinn26.8.2025 10:58:05 CEST | Pressemelding
Første visepresident Svein Harberg deltar på det nordisk-baltiske parlamentspresidentmøtet i Estlands hovedstad Tallinn 28.-29. august. Dette blir hans siste reise på vegne av Stortinget.
Visepresident Nils T. Bjørke til årsmøtet i Vestnordisk råd på Grønland15.8.2025 10:27:23 CEST | Pressemelding
Andre visepresident Nils T. Bjørke (Sp) frå Hordaland er til stades for Stortinget på årsmøtet til Vestnordisk råd i Illulissat på Grønland 18.-20. august. Det blir Bjørke sitt siste oppdrag som utsending for presidentskapet.
Visepresident Morten Wold taler til verdens parlamentspresidenter28.7.2025 10:16:53 CEST | Pressemelding
Visepresident Morten Wold representerer Stortinget når verdens parlamentspresidenter møtes i Genève 29.−31. juli.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom