Stortinget åpner for et stort publikum for første gang etter pandemien

Førstkommende fredag kan du utforske Stortinget under Oslo kulturnatt.
− Det pleier å komme hundrevis av gjester når vi åpner opp på denne måten. Stortinget er det norske demokratiets hjerte og vi gleder oss til å endelig kunne ta imot de som ønsker å besøke oss, etter flere år med pandemirestriksjoner, sier stortingspresident Masud Gharahkhani.
Dørene til Stortinget åpner dørene klokken18 på fredag. På innsiden vil det være aktiviteter for store og små som foreksempel fargelegging for barn, filmvisning og miniforedrag om Stortingets kunstsamling.
Kvelden avsluttes kl. 2230.
Bilder



Om Stortinget
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Stortingets siste dag før sommeren20.6.2025 12:05:51 CEST | Pressemelding
Fredag 20. juni avslutter Stortinget sitt arbeid for denne perioden. Tall fra sesjonen og perioden viser at det har vært høy aktivitet. Det har blant annet blitt satt ny rekord i antall representantforslag og innstillinger.
Påmelding til pressepunkt - Stortingets avslutningsmiddag18.6.2025 17:47:10 CEST | Presseinvitasjon
Lørdag 21. juni holdes Stortingets avslutningsmiddag på Oslo rådhus. Alle journalister som ønsker å være til stede må akkrediteres.
Kari Henriksen til NATO-toppmøte i Brussel 19.-20. juni17.6.2025 13:31:05 CEST | Pressemelding
Visepresident Kari Henriksen representerer Stortinget på NATOs parlamentariske toppmøte i Brussel 19.-20. juni.
Endelig en kvinne på sokkel på Eidsvolls plass11.6.2025 15:07:25 CEST | Pressemelding
Onsdag 11. juni 2025 ble skulpturen av Anna Rogstad, den første kvinnen på Stortinget, avduket på Eidsvolls plass.
Avduker skulptur av første kvinne på Stortinget7.6.2025 12:39:51 CEST | Pressemelding
Skulpturen av Anna Rogstad, den første kvinnen som ble stortingsrepresentant, avdukes på Eidsvolls plass onsdag 11. juni klokken 12.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom