Stian Orvedal blir ny sjef i GK Rør i Norge
28.6.2019 13:19:55 CEST | GK Gruppen | Pressemelding

Stian Orvedal er utdannet elektroingeniør (BSc) fra Høgskolen i Vestfold (2003), og har i tillegg en master of management innen ledelse fra BI (2011). Han går til GK fra stilling som leder for tekniske installasjoner i Sweco i Oslo. Han har bred erfaring innen prosjekt- og avdelingsledelse fra både rådgiver og teknisk entreprenør, og har tidligere jobbet hos Bravida, Statnett og Siemens.
– Jeg er veldig glad for at Stian Orvedal har takket ja til jobben som leder for rør-virksomheten i GK. Orvedal har spennende bakgrunn fra leveranseprosjekter og organisasjonsutvikling hos både teknisk entreprenør, rådgiver og byggherre. Han er en motiverende leder med sterk prosjektfaglig bakgrunn og vil bidra til å styrke både rør-virksomheten og det tverrfaglige prosjektmiljøet i GK ytterligere, sier påtroppende administrerende direktør Are Strøm i GK Norge.
GK Rør er en av landets største rørentreprenører med virksomhet over hele landet. Selskapet har om lag 650 ansatte og omsetter for 900 millioner kroner årlig og er en del av GK Gruppen, som i Norge også omfatter selskapene GK Inneklima, GK Elektro og GK Sikkerhet.
– Jeg ser fram til å ta fatt på oppgavene, og vil være spesielt opptatt av samarbeid på tvers av selskapet, og med de andre fagdisiplinene, sier Stian Orvedal.
Orvedal vil inngå i GK Norges ledergruppe, og rapportere til GK Norge-sjefen. Han tiltrer stillingen 1. oktober og får kontorsted ved hovedkontoret på Ryen i Oslo.
Nøkkelord
Kontakter
Kim R. Lisø
Konsernsjef GK Gruppen
kim.liso@gk.no
Tlf 466 20 600
Bilder

Lenker
Om GK Gruppen
GK er Skandinavias ledende tekniske entreprenør og servicepartner med ekspertise innen ventilasjon, elektro, rør, sikkerhet, byggautomasjon, kulde og energi. Våre mer enn 3300 medarbeidere i Norge, Sverige og Danmark tar hånd om alt av teknikk i bygg, fra prosjektutvikling og installasjon til drift og vedlikehold. GK Gruppen omsetter for 6 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra GK Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra GK Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra GK Gruppen
GK Gruppen 4. kvartal 2025: Høy aktivitet i Norge, krevende marked i Sverige og Danmark27.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
GK hadde høy aktivitet i de norske divisjonene i fjerde kvartal 2025, mens nedskrivninger i prosjektporteføljen i alle land påvirket konsernets samlede lønnsomhet. Konsernet styrker samtidig sin finansielle posisjon med salg av den danske virksomheten, og går inn i 2026 med en solid ordrereserve, økende etterspørsel etter flerfaglige oppdrag og vekst innen byggautomasjon og ROT-prosjekter.
Sturla Magnus er ny styreleder i GK26.2.2026 12:47:02 CET | Pressemelding
Hovedeier og mangeårig styreleder i GK, John-Erik Karlsen, overlater stafettpinnen til Sturla Magnus. Magnus har vært en del av GKs konsernstyre siden 2021 og tar nå over som leder av styret.
Rune Pettersen er ny regionsdirektør for Service Nord2.2.2026 08:52:28 CET | Pressemelding
Rune Pettersen er ansatt som ny regionsdirektør for Service Nord i GK. Han har hatt rollen som interim regionsdirektør det siste året og går nå permanent inn i stillingen.
Kristian Strøm og Rustam Arzumov er nye regionsdirektører i divisjon Byggautomasjon23.1.2026 09:26:24 CET | Pressemelding
GK styrker divisjonen Byggautomasjon med to nye regionsdirektører. Kristian Strøm har tiltrådt som regionsdirektør for Stor-Oslo og Sør-Øst, mens Rustam Arzumov tar over ansvaret for Region Vest.
GK selger servicevirksomheten i Danmark7.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
GK går ut av det danske markedet og selger den danske servicevirksomheten til Caverion. Entreprisevirksomheten i Danmark vil bli avsluttet og GK vil i stedet fokusere på å videreutvikle sterke posisjoner i det norske og svenske markedet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
