Sommerromantikk fra Emilie Adams

Etter to brutalt lekre låter som kanskje har vært litt som en metaforisk stålneve i silkehansker føles alt lysere og lettere når Emilie Adams slipper «Romantic». I hvert fall litt.
«Det er jo ikke en gladlåt dette heller, men jeg tenker at alt føles lettere fordi den sangen var en lettelse – forløsende – å skrive og produsere» forteller Emilie.
«Det var her Benjamin og jeg knakk koden. En liten feil fikk det til å løsne helt, så Romantic endret faktisk tankegangen min når det gjaldt både låtskriving og produksjon. Det er tredje låten som gis ut, men Romantic var første låten for prosjektet. Rett og slett en katalysator for Emilie v2».
Faktisk føltes det viktig å få delt «Play God» og «Monogamy» først sånn at de på et vis kunne bane vei for «Romantic».
«Ja, jeg ventet jo veldig lenge med å gi ut musikk fordi jeg følte at noe manglet. Jeg har liksom funnet meg selv musikalsk flere ganger, men da har jeg søkt bekreftelse utenfra. Er det dette dere vil ha? Enn dette? Mens denne gangen, med Romantic og låtene som kom etter, så fikk jeg valideringen jeg trengte fra meg selv. Jeg blir fortsatt skikkelig spent og forventningsfull når musikken skal ut, for det betyr mye for meg. Det er en lidenskap dette, ikke en hobby.»
Men selv med mye jobb og sterke følelser, så er det vel med kunst som med idrett, at når en utøver er skikkelig god så ser det så enkelt ut at man tenker at det kunne man gjort selv?
«Ja, når man først er ferdig med blod, svette og tårer-delen så skal resultatet virke som det har vært lekende lett. Men, man skal allikevel kjenne at det ligger utrolig mye kraft – skaperkraft – bak.»
Da håper vi at «Romantic» blir for deg som den har vært for Emilie Adams forløsende, og med en kraft og energi som gjør livet ditt bedre. Fra og med fredag 18. juni.
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of PR Strategy
Tel:92012160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder


Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Egenskrevet julelåt fra Kurt Nilsen3.11.2025 11:05:40 CET | Pressemelding
Med "Lov å ønske", sin første egenskrevne norskspråklige julelåt, gir Kurt Nilsen oss en låt om nostalgisk lengten etter en perfekt barndomsjul som kanskje er mer en fantasi enn realitet.
Matilda byr på barndommens julemagi3.11.2025 08:18:00 CET | Pressemelding
Med singelen "Christmas Like It Once Was" gir Matilda oss en dose tradisjonell julestemning og barnlig juleglede fra fredag 7. november.
Julealbum og -show fra Ina Wroldsen3.11.2025 07:57:00 CET | Pressemelding
Med The Business of Christmas gir Ina Wroldsen oss både album og show. Første del av albumet kommer 7. november, og andre del 21. november Juleforestillingen gjester Stavanger, Trondheim, Oslo, Bergen og Sandefjord fra 22. november
ROSALÍA slipper første smakebit fra albumet LUX27.10.2025 17:35:52 CET | Pressemelding
ROSALÍA slipper «Berghain», ny singel og musikkvideo fra det kommende albumet LUX, som slippes 7. november via Columbia Records. Se videoen her.
Frida Ånnevik bidrar på Juleroser27.10.2025 11:46:26 CET | Pressemelding
I år er det Frida Ånnevik som har gleden av å bidra med årets sang til Herborg Kråkeviks tradisjonsrike julehefte. Singelen "Julekort og gammal dansk” gis ut fredag 14.november
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
