Renhold i Eiganes- og Hundvågtunnelen i uke 5 og 6
29.1.2021 13:28:46 CET | Statens vegvesen | Pressemelding

Uke 5:
Arbeidet vil foregå på natt mellom kl.22:00 – 06:00 søndag til fredag. Arbeidet starter fra bysiden i Eiganestunnelen.
Når arbeidet i denne tunnelen er ferdig, vil det fortsette i Hundvågtunnelen, også det fra Stavanger-siden.
Natt til onsdag og torsdag vil begge tunnelene være stengt for trafikk i alle løp. I den forbindelse må alternative omkjøringsmuligheter benyttes. Kun nødetater i utrykning kan passere.
Øvrige netter, natt til mandag, tirsdag og fredag, er tunnelløp i én retning stengt i én av tunnelene. I den forbindelse må alternative omkjøringsmuligheter benyttes. Kun nødetater i utrykning kan passere.
Tunnelvask og teknisk kontroll er viktig for trafikksikkerheten. Renholdet omfatter vegbane, sideareal og vegger, samt sideplassert- og overhengedene teknisk utstyr og installasjoner. I tillegg til tømming av sandfang vil det også kunne forekomme testing av teknisk utstyr og annet nødvendig arbeid.
Uke 6:
Renholdstiltak fortsetter i begge tunnelene.
Arbeidet vil foregå på natt mellom kl.22:00 – 06:00 søndag til fredag. I perioden er tunnel- løp i én retning stengt i én av tunnelene. I den forbindelse må alternative omkjøringsmuligheter benyttes. Kun nødetater i utrykning kan passere.
Kontakter
Rowan W. ZwartByggelederStatens vegvesen Drift og vedlikehold
Tel:41235249rowan.zwart@vegvesen.noBilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Pressetips: Stopper Haaland og landslaget trafikken hos dere også?10.7.2026 15:00:00 CEST | Pressemelding
Når Norge spiller VM-kamper, skjer det noe på norske veger. Trafikken kan falle dramatisk i det øyeblikket dommeren blåser i gang kampen.
Sju liv på seks dager: Nå frykter Vegvesenet en ny røff sommer9.7.2026 15:09:23 CEST | Pressemelding
Sju mennesker har mistet livet på norske veier på bare seks dager i juli. Sju familier har fått telefonen ingen skal få. Sju hjem er rammet av sorg. Statens vegvesen frykter at sommeren 2026 er i ferd med å utvikle seg til en ny tragediesommer på norske veier.
Fotball-fest på Rådhusplassen gir stengte veger i Oslo9.7.2026 11:57:02 CEST | Pressemelding
Det blir stengte veger og svært dårlig fremkommelighet for biler i Oslo sentrum i helga.
Har signert kontrakt for nytt flyplasskryss8.7.2026 16:03:09 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen og Johs. J Syltern AS har inngått kontrakt for bygging av E10 Evenes Flyplasskryss. Arbeidet starter rett over sommeren.
Vegvesenet advarer: Ikke la svindlerne få feriepengene dine8.7.2026 13:01:26 CEST | Pressemelding
Ett klikk kan koste deg dyrt. I sommer flommer falske SMS-er og e-poster over telefonene til folk. Stadig flere utgir seg for å være Statens vegvesen. Meldingene kan se ekte ut, men målet er alltid det samme: å lure deg til å gi fra deg penger, betalingsinformasjon eller personopplysninger.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
