REMA 1000 med brød av bakerikvalitet – lanserer nye Håndverksbrød
31.1.2022 08:00:00 CET | REMA 1000 | Pressemelding

- Brød er viktig når man velger matbutikk og vi vet at kundene våre ønsker å få tak i både hverdagsbrød, men også brød av bakerikvalitet til lave priser hos REMA 1000. Vi relanserer derfor nå hele Håndverkserien vår for å tilby en enda enklere handleopplevelse med alt under ett og samme tak. Man trenger ikke lenger gå på bakeri for å få tak i håndverkbrød, sier Line Aarnes, Kategori og Innkjøpsdirektør i REMA 1000.
Nyhetene i Håndverkserien er variantene Grovt Speltbrød, Rustikt kornbrød og Gårdsbrød.De tre nye brødene går inn i REMA 1000 sin eksisterende Håndverksserie fra Mesterbakeren, bestående av totalt åtte populære brød.
Bakt med tid, utviklet med kjærlighet
Suksesskriteriet for de gode brødene er den lange elte- og hevetiden. Alle brødene i Håndverkserien er bakt på en spesialutviklet surdeig og får mellom 15-18 timer til å heve og hvile. Dette gjør brødene luftigere og saftigere. Til slutt stekes brødene ved høy temperatur i steinovn og får en sprø skorpe. Brødene er utviklet av mesterbaker Remy Corbet. Han er lidenskapelig opptatt av godt brød, noe han formidler både som trener for bakelandslaget og produktutvikler i Mesterbakeren for REMA 1000.
- De tre nye Håndverk-brødene skiller seg fra andre brød ved at vi har brukt en ny type surdeig av spelt. Surdeigsbaking er en flere tusen år gammel håndverkstradisjon, som tar utgangspunkt i mel og vann som fermenteres over tid i romtemperatur. Den langsomme surdeigsprosessen gir brødet en litt syrlig smak og unik aroma. I tillegg tas mineralene i surdeigsbrød lettere opp i kroppen – og er lettere fordøyelig for mange. Vi har også brukt kli og havre, noe som gir dem en nydelig smak og aroma, sier Corbet.
Norske bakverk
De nye Håndverksbrødene er tilgjengelig i alle REMA 1000 butikker over hele landet.
For at brødene skal være så ferske som mulig når de kommer i butikken, bakes det fra Kristiansand i sør til Båtsfjord i nord ved 20 bakerier.
REMA 1000 og Mesterbakeren Baker brødene på steinovn. Det er steinovnene som gir brødet den ekstra gode skorpen, smaken og kvaliteten.
Ingen unødvendig emballasje
Alle brødene i hele Håndverkserien vil også komme med nytt design og i perforert plast. Den perforerte plasten er gjennomsiktig slik at kundene kan se brødet man kjøper, uten å måtte åpne posen.
I tillegg har posen egenskaper som gjør at man bevarer både den sprø skorpen og saftigheten, samtidig som man ikke trenger å ta en ekstra pose, for eksempel hvis man skjærer opp brødet i butikken. På den måten unngår man dobbel emballering, som betyr lavere plastbruk og er bra for miljøet. Posen er 100 % resirkulerbar.
Om produktene:
-
Ekstra Grovt Speltbrød: Et saftig formbakt 100 % speltbrød. Brødet er bakt med surdeigspelt og er toppet med masse deilige solsikkekjerner. Brødet har 4 kaker på grovhetskalen. Ordinær salgspris: kr. 43,90
-
Gårdsbrød: Bakt med surdeigsspelt og stekt i steinovn. Brødet eltes lenge - og har lang hevetid ca. 18 timer. Dette gir et saftig brød med sprø skorpe. 2 kaker på grovhetskalen. Ordinær salgspris: kr. 39,90
- Rustikt Kornbrød: Brødet er bakt med surdeigsspelt og stekt i steinovn. Brødet eltes lenge og heves ca. 18 timer, dette gir et saftig brød med sprø skorpe, brødet er toppet med solsikkekjerner og sesamfrø. 1 kake på grovhetskalen. Ordinær salgspris: kr. 39,90
I uke 5-8 introduseres de tre nye brødene til kampanjepris på 29,90 kroner i alle REMA 1000 sine butikker.
Kontakter
Hanne KnudsenLeder for KommunikasjonREMA 1000
Tel:+47 90 80 40 15hanne.knudsen@rema.noBilder

Om REMA 1000
Følg pressemeldinger fra REMA 1000
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REMA 1000 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REMA 1000
REMA 1000 kutter og låser prisen på hverdagsvarer ut året17.8.2026 08:39:40 CEST | Pressemelding
REMA 1000 kutter og låser prisen minst ut året på hverdagsvarer, som melk, brød, pålegg og middagsmat. – Med Kuttet og Låst pris gir vi kundene enda større forutsigbarhet på varene de kjøper oftest, sier Line Aarnes, kategori- og innkjøpsdirektør i REMA 1000.
REMA 1000 og BAMA forsterker samarbeidet om frukt og grønt17.6.2026 15:02:57 CEST | Pressemelding
REMA 1000 og BAMA er enige om å starte arbeidet med etableringen av en ny samarbeidsmodell, som skal øke salget av fersk frukt og grønt av høy kvalitet og lave priser for kundene.
REMA 1000 forsterker satsning på fornybar energi17.6.2026 13:52:03 CEST | Pressemelding
REMA 1000-selskapet KOLLY tar nå i bruk et nybygd takmontert solcelleanlegg på Vinterbro i Ås. Solcelleanlegget produserer rundt 650 000 kWh fornybar energi årlig. Sammen med energieffektiv kjøling, varmegjenvinning og smartere energibruk gir tiltakene en samlet energiforbedring på om lag 1,5 millioner kWh i året.
Nå kommer Spenn til REMA 10008.6.2026 07:30:07 CEST | Pressemelding
Fra 8. juni kan bonusen i REMA-appen bli til Spenn-poeng, som kan tjenes og brukes både hos REMA 1000 og hos andre merkevarer. Det betyr at REMA-kunder kan tjene og bruke bonusen sin på alt fra dagligvarer til bilvask, hotell og flyreiser.
REMA 1000 og Horten kommune tester fremtidens beredskapsbutikk29.5.2026 11:59:07 CEST | Pressemelding
REMA 1000 og Horten kommune tar et godt og konkret skritt for å styrke Norges sivile beredskap. Sammen med Statsforvalteren i Vestfold og Telemark er vi i gang med en pilot for en beredskapsbutikk som skal fungere selv når samfunnet settes på prøve.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
