Pressetreff på Oslo lufthavn
Tid: 09.00
Sted: Oppmøte ved «Meeting Point» i avgangshallen
Agenda:
- Presentasjon av nyheter v/ Jon-Ivar Nygård og Trygve Slagsvold Vedum
- Mulighet for enkeltintervjuer
Påmelding innen kl. 14.00 tirsdag 14.03. til kommunikasjonsrådgiver Kjell Brataas, e-post kbr@sd.dep.no, mobil 45 29 97 12.
Om Samferdselsdepartementet
Samferdselsdepartementet har det overordnede ansvaret for rammevilkår for postvirksomheten, for luftfarts-, vei- og jernbanesektoren og for riksveiferjene.
Følg pressemeldinger fra Samferdselsdepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Samferdselsdepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Samferdselsdepartementet
Første spadestikk ved Bodø lufthavn21.3.2023 15:21:31 CET | Pressemelding
- Prosjektet «Ny by - ny flyplass» vil bety et stort løft for Bodø kommune og hele Nordlandssamfunnet, sa samferdselsminister Jon-Ivar Nygård da han i dag tok det første spadestikk ved Bodø lufthavn. Flyttingen av lufthavnen vil frigjøre sentrumsnære arealer til ny byutvikling, og en helt ny lufthavn vil åpne i løpet av 2029-2030.
Høring: Nye krav til utslippskutt for lastebiler17.3.2023 14:08:05 CET | Pressemelding
- Skal vi nå klimamålene våre, er vi nødt til å få ned utslippene fra transportsektoren. Jeg har tidligere uttrykt at det bør være en ambisjon om at alle nye tunge kjøretøy bør være nullutslipp fra 2040. Men klimautfordringene er globale, og jeg er glad for at også EU nå foreslår nye ambisiøse mål for å fase ut de tunge fossilbilene, sier samferdselsminister Jon-Ivar Nygård.
Regjeringa vil redusere billettprisane og styrke rutetilbodet på FOT-rutene15.3.2023 09:01:50 CET | Pressemelding
- Dei regionale flyrutene er ein viktig del av samferdselstilbodet i distrikta. Derfor har Regjeringa vedteke å styrke rutetilbodet og redusere billettprisane i dei komande FOT-utlysingane med avtaleoppstart i 2024, seier samferdselsminister Jon-Ivar Nygård.
Ekstraordinært foretaksmøte: Spordrift AS overført til Bane NOR og Eli Giske valgt inn i styret13.3.2023 10:25:19 CET | Pressemelding
På dagens ekstraordinære foretaksmøte i Bane NOR SF ble den endelige beslutningen om å overføre Spordrift fra Samferdselsdepartementet til Bane NOR fattet. På møtet ble Eli Giske, som til nå har vært styreleder i Spordrift, valgt inn i Bane NOR-styret.
Samferdselsministeren til Rogaland 9. mars8.3.2023 09:29:47 CET | Pressemelding
Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård deltek torsdag på vegmøte i Aksdal og skal så på synfaring på E134/E39. Seinare på dagen skal han opne ein ny grensekontrollstasjon i Karmsund Havn på Husøy, på vegne av regjeringa.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom