Presseinvitasjon: Ola Borten Moe besøker Høgskolen i Innlandet

Høgskolen i Innlandet har over tid satset på å utvikle fleksible utdanninger og desentraliserte studietilbud. Dette er også utpekt som et satsingsområde i regjeringen politikk innen høyere utdanning. Høgskolen vil i møtet gjøre rede for hvordan fleksibilitet og desentralisering er et strategisk grep for institusjonen.
I møtet vil høgskolen presentere sine tanker om hvilken profil høgskolen ønsker å ha som et framtidig universitet i Innlandet. I 2020 fikk høgskolen avslag på en søknad om universitetsstatus, og har siden da jobbet systematisk med utvikling og forbedring. Høgskolens ambisjon er å sende en ny søknad om akkreditering til høsten.
Høgskolen sine leieavtaler ved studiestedene Lillehammer og Hamar er i ferd med å løpe ut. I arbeidet med å inngå nye, langsiktige leiekontrakter har Statsbygg laget konseptvalgutredninger som beskriver mulige løsninger for begge studiesteder. På Lillehammer er Statsbyggs vurdering at flytting til et nybygg nært sentrum er beste løsning. På Hamar er et større nybygg på dagens høyskoletomt vurdert som best. I møtet orienterer høgskolen om prosessen og status i arbeidet.
Det blir foto/videomulighet ved ankomst, kort omvisning og møtestart kl. 12:00. Selve møtet vil foregå uten media tilstede.
Statsråd Ola Borten Moe og rektor Peer Jacob Svenkerud er tilgjengelige for intervjuer og kommentarer etter møteslutt kl. 14:00.
Nøkkelord
Kontakter
Ine WigernæsProrektor samfunnskontaktAvdeling for kommunikasjon, samfunnskontakt og marked
Tel:+47 62 51 76 52Tel:+47 928 50 825ine.wigernas@inn.noTore HøylandKommunikasjonsdirektør
Avdeling for kommunikasjon, samfunnskontakt og marked
Bilder

Om Universitetet i Innlandet
Følg pressemeldinger fra Universitetet i Innlandet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universitetet i Innlandet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universitetet i Innlandet
Rovdyrene tar 11 prosent av elgene hvert år22.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
For første gang har forskere kartlagt grundig hvor mange elg som blir tatt av ulv og bjørn hvert år og hva det betyr for forvaltning og jakt.
Forskere vil intervjue Nav-brukere25.11.2025 08:51:25 CET | Pressemelding
For å kunne forbedre Navs tjenester ønsker forskere ved Universitetet i Innlandet å spørre Nav-brukere om sine erfaringer med tjenestene.
Ekstra belastende å være brannmann på bygda – kjenner ofte folk de rykker ut til12.11.2025 13:09:37 CET | Pressemelding
Ny forskning fra Universitetet i Innlandet viser at de som jobber i brannvesenet i Norge opplever mange av de samme stressfaktorene i arbeidet sitt, men for de som jobber utenfor de store byene blir disse faktorene forsterket, og gjør hverdagen ekstra tøff.
Forsker på sykdommer som overføres mellom dyr og mennesker28.10.2025 13:17:33 CET | Pressemelding
Er bønder mer utsatt for sykdommer som spres fra mus til mennesker? Forskere ved Universitetet i Innlandet skal finne ut mer om koblingen til blant annet langvarig utmattelse.
Får drøyt 1,5 milliarder kroner15.10.2025 14:01:15 CEST | Pressemelding
Universitetet i Innlandet får drøyt 1,5 milliarder kroner i regjeringens forslag til statsbudsjett. Universiteter og høgskoler må generelt se at andre sektor blir prioritert.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
