Presseinvitasjon: OBOS Boligkonferanse 2021

Tema i år er «Den rettferdige byen». Det skal handle om rettferdighet i boligbyggingen og byutviklingen, og om hva rettferdighet betyr for oss som samfunn. Er det mulig å styre byutviklingen i en mer rettferdig retning? Og hva er i det hele tatt rettferdig?
Dyktige folk på scenen
Til konferansen kommer innbyggere og utbyggere, akademikere og arkitekter, en filosof og en komiker – Se program og innhold.
Velkommen til en dag hvor vi snur og vender på et viktig tema, og reflekterer over rettferdighet som et spørsmål om politikk, etikk og estetikk.
Av smittevernhensyn og praktiske årsaker må vi ha navn og kontaktinfo på journalister og fotografer. Ønsker du presseakkreditering? Meld deg på her!
Tid: Tirsdag 7. september 2021, kl. 09.00 til 14.30
Sted: Oslo, Den Norske Opera & Ballett
* Dersom det av hensyn til smittevern ikke lar seg gjøre å samles i Operaen, blir konferansen gjennomført digitalt.
Nøkkelord
Kontakter
Åge PettersenKommunikasjonsdirektør
Tel:908 58 441age.pettersen@obos.noBilder
Lenker
Om OBOS
OBOS er en av Nordens største boligbyggere med over en halv million medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte. I 2022 solgte OBOS 2 622 boliger og hadde ved utgangen av året 6 992 boliger under bygging.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Blir ny konserndirektør i OBOS16.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Malin Svensson blir ny konserndirektør for boligutvikling trehus i OBOS. Svensson kommer fra jobben som viseadministrerende direktør i OBOS Sverige.
OBOS-prisene steg i november1.12.2025 11:07:21 CET | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo steg med 0,5 prosent fra oktober til november. På landsbasis gikk prisene opp med 0,3 prosent.
Millionstøtte til barn og ungdommer27.11.2025 08:39:34 CET | Pressemelding
122 idrettslag og kulturtilbud får til sammen tre millioner kroner i støtte fra OBOS før jul.
OBOS-prisene falt i oktober3.11.2025 11:01:29 CET | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger i Oslo falt med 1,3 prosent fra september til oktober. På landsbasis gikk prisene ned med 0,8 prosent.
Blir ny konsernsjef i OBOS30.10.2025 08:27:37 CET | Pressemelding
Marianne Gjertsen Ebbesen er ansatt som ny konsernsjef i OBOS. Hun er i dag konserndirektør i selskapet og erstatter Daniel Kjørberg Siraj. Hun starter i jobben 1. desember 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

