Pernille Huseby blir ny kommunikasjonsdirektør i Medietilsynet
1.6.2021 10:15:00 CEST | Medietilsynet | Pressemelding

Huseby etterfølger Kristine Meek, som nylig sluttet for å bli rådgiver og partner i kommunikasjonsbyrået Sannum og Bergestuen.
– Jeg er svært glad for å få Pernille Huseby med på laget. Hun kjenner mediefeltet godt etter mange år som journalist, kommentator og redaktør, og har gjennom ulike stillinger opparbeidet seg både svært god samfunnsforståelse og innsikt i politiske prosesser. Pernille har erfaring med kommunikasjonsarbeid og har solid erfaring som leder, noe som er viktig i en jobb med et betydelig personalansvar, sier direktør Mari Velsand i Medietilsynet.
Medietilsynet får en erfaren leder med omfattende medieerfaring
Huseby har de siste årene vært generalsekretær i Actis, som er rusfeltets samarbeidsorgan, og har tidligere blant annet vært kommentator i VG og politisk redaktør i Nationen. Hun er utdannet fra Universitetet i Oslo med hovedfag i medievitenskap. I Medietilsynet får hun ansvar for ekstern og intern kommunikasjon, og Medietilsynets rådgivningsarbeid innenfor områdene barn og medier og kritisk medieforståelse.
– Jeg gleder meg til å gå inn i en viktig og spennende stilling i Medietilsynet. Jeg er opptatt av medienes betydning for demokratiet, og det å bidra til en trygg digital hverdag for barn og unge, slik at de kan bli aktive, kompetente og kritiske samfunnsborgere. Vi står i en digital revolusjon som påvirker hele medielandskapet og i ytterste konsekvens våre demokratiske prosesser. I dette bildet har Medietilsynet en utrolig viktig rolle både som tilsyn, kompetansesenter og rådgiver, sier Pernille Huseby.
Nøkkelord
Kontakter
Nina BjerkeKommunikasjonsrådgiver og pressekontakt
Tel:+47 419 34 154nina.bjerke@medietilsynet.noBilder

Om Medietilsynet
Medietilsynet skal bidra til å realisere statens mediepolitiske mål. Våre hovedoppgaver er å fremme demokrati og ytringsfrihet gjennom mediemangfold og kritisk medieforståelse. Vi veileder om barn og unges bruk av digitale medier, setter aldersgrenser for kinofilm, forvalter støtteordninger, behandler søknader om og fordeler pressestøtte og fører tilsyn med kringkasting. Tilsynet er underlagt Kulturdepartementet.
Følg pressemeldinger fra Medietilsynet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Medietilsynet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Medietilsynet
Kinofilm fikk høyere aldersgrense etter tilsyn2.11.2026 13:12:02 CET | Pressemelding
Disneyfilmen Whalefall har fått endret aldergrense fra 12 til 15 år etter at Medietilsynet førte tilsyn med den.
Tre nye aviser får produksjonstilskudd - ti får avslag28.10.2026 11:20:00 CET | Pressemelding
Tre nye aviser får produksjonstilskudd når Medietilsynet fordeler årets bevilgning på drøyt 456 millioner kroner. Ti av de nye søkerne får avslag.
Inntektene framleis under press i mediebransjen, trass betre lønnsemd i 202527.10.2026 08:51:44 CET | Pressemelding
Lønnsemda i den norske mediebransjen styrkte seg i 2025, men framleis er hovudutfordringa at dei digitale inntektene ikkje kompenserer for fallet på tradisjonelle plattformer. Det viser rapporten Norsk medieøkonomi 2021–2025 frå Medietilsynet.
Medietilsynet med ny nettside for foreldre om dataspill23.10.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Nettsiden «Snakk om spill» fra Medietilsynet skal hjelpe foreldre med å legge til rette for at barna skal være tryggere når de spiller på nett.
Tobias (13) fra Risør vant Ibelinprisen22.10.2026 11:42:05 CEST | Pressemelding
Tobias Birkeland Hovet vant Ibelinprisen 2026. 13-åringen er en engasjert bidragsyter i fritidsklubben Ung i Risør, og nå er han kåret til årets rollemodell innen dataspill. Prisen deles ut av Medietilsynet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
