Parat: Utvidet permitteringsperiode sent, men godt
Olsen sier mange innen luftfart, hotell og restaurantbransjene allerede har blitt sagt opp.
– I tillegg til at vi har etterlyst en utvidelse i lang tid, sendte partene i frontfaget en henstilling til statsministeren om en slik utvidelse nå i forbindelse med det pågående tariffoppgjøret. Utvidelsen vil bidra til at flere nå beholder sin tilknytning til arbeidslivet. Samtidig kommer avgjørelsen så sent at mange allerede er sagt opp, sier Parat-lederen.
Utvidelsen av permisjonsordningen ble ifølge Olsen også tatt opp med regjeringen under møtet hovedorganisasjonene hadde med regjeringen, onsdag denne uken.
– Arbeidsledigheten er høy, og det er i dagens arbeidsmarked ikke mange ledige stillinger. Uten en slik utvidelse av permisjonsordningen vi nå får, ville enda flere arbeidstakere blitt oppsagt og med det fare for å bli skjøvet ut av arbeidslivet, sier Parat-lederen.
Om Parat
Følg pressemeldinger fra Parat
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Parat på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Parat
Tidligere yrkessoldat vant fram mot staten21.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Etter sju år med avslag har tidligere yrkessoldat Eirik Lundby fått medhold i Oslo tingrett med hjelp fra Parats juridiske avdeling. Staten v/Statens pensjonskasse er dømt til å betale erstatning og sakskostnader etter at Lundby ble alvorlig skadet under en treningsøkt i regi av US Marine Corps i 2018.
Parat, sammen med YS Stat, bryter lønnsforhandlingene i Skatteetaten20.10.2025 13:13:34 CEST | Pressemelding
YS Stat har fredag brutt de lokale lønnsforhandlingene i Skatteetaten. Bruddet kommer etter at arbeidsgiver ikke ville gi en garanti for at Parat og andre YS-organiserte medlemmer skulle få et like godt lønnsoppgjør som uorganiserte ansatte.
Oljefondet, regjeringen og organisasjonslivet samles for å stake ut Norges klimakurs7.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Hvordan kan Norge bli et lavutslippssamfunn? Under Klimakonferansen 2025 vil blant andre Oljefondet, statssekretær Astrid Hoem og ledende klimaforskere sette søkelyset på alt fra finansiell klimarisiko til personlige forbruksmønstre.
NPL: Trygghet må løftes som en kjerneverdi29.9.2025 14:39:41 CEST | Pressemelding
Politiet mangler kapasitet til å håndtere både daglige oppgaver og nye trusler samtidig. Nå kreves det politisk vilje og reell handlekraft – og tiden er knapp. Det mener Kjetil Ravlo, forbundsleder i Norges Politilederlag i Parat.
Parat får gjennomslag for nytt etterforskningsstudium26.9.2025 09:56:50 CEST | Aktuelt
Politihøgskolen lanserer et nytt årsstudium i etterforskning. Målet er å styrke fagfeltet og åpne for at kandidater med annen akademisk bakgrunn kan bidra til å løse politiets behov for flere etterforskere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
