Parat avviser «nytt» tilbud fra NHO
Larsen sier NHO bare gjentar det samme som ble sagt under meklingen.
– Fakta er at vi er enige om å holde oss innenfor rammene fra frontfaget. NHO vil imidlertid diktere hvordan pengene skal fordeles, uten å ta hensyn til ansattes ønsker og behov, sier Parats forhandlingsleder.
Han sier de tillitsvalgte vil prioritere å bruke en liten del av pengene på dem som jobber natt og helg.
– Vi har siden forhandlingsstart fremmet krav om at tilleggene for natt- og helgearbeid skal økes med to kroner pr time. Tilleggene for natt- og helgearbeid utgjør i dag 26 og 46 kroner, og har stått stille i ti år, sier Larsen.
Parats forhandlingsleder sier det er viktig at arbeidstakere som tar den ekstra belastningen det er å jobbe natt og helg, også får anerkjennelse for dette over lønnslippen.
– Arbeidsgiver avviser våre krav og vil diktere hvordan hvert eneste øre skal fordeles. Når de nå én time etter streikestart fremsetter et «tilbud» som ikke medfører noe nytt, bidrar det kun til å forsure klimaet og vanskeliggjøre saken, sier Larsen.
Nøkkelord
Om Parat
Følg pressemeldinger fra Parat
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Parat på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Parat
Parat lanserer kampanje mot seksuell trakassering: – Julebord er ingen unnskyldning19.11.2025 13:34:31 CET | Pressemelding
Julebordssesongen øker risikoen for seksuell trakassering. I dag lanserer Parat kampanjen «Jeg er på jobb» – Julebordsesongen skal ikke være en unnskyldning for å ignorere grenser, sier Parats nestleder Rune Berge.
Parat: – NAV må tilbake til kjerneoppgaven11.11.2025 12:29:08 CET | Pressemelding
– Nav må tilbake til kjerneoppgaven: å få folk i jobb, sier Parat-leder Unn Kristin Olsen etter at direktøren gikk av.
Tidligere yrkessoldat vant fram mot staten21.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Etter sju år med avslag har tidligere yrkessoldat Eirik Lundby fått medhold i Oslo tingrett med hjelp fra Parats juridiske avdeling. Staten v/Statens pensjonskasse er dømt til å betale erstatning og sakskostnader etter at Lundby ble alvorlig skadet under en treningsøkt i regi av US Marine Corps i 2018.
Parat, sammen med YS Stat, bryter lønnsforhandlingene i Skatteetaten20.10.2025 13:13:34 CEST | Pressemelding
YS Stat har fredag brutt de lokale lønnsforhandlingene i Skatteetaten. Bruddet kommer etter at arbeidsgiver ikke ville gi en garanti for at Parat og andre YS-organiserte medlemmer skulle få et like godt lønnsoppgjør som uorganiserte ansatte.
Oljefondet, regjeringen og organisasjonslivet samles for å stake ut Norges klimakurs7.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Hvordan kan Norge bli et lavutslippssamfunn? Under Klimakonferansen 2025 vil blant andre Oljefondet, statssekretær Astrid Hoem og ledende klimaforskere sette søkelyset på alt fra finansiell klimarisiko til personlige forbruksmønstre.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
