Offisielt besøk fra Liechtenstein til Stortinget

Stortingspresident Tone Wilhelmsen Trøen tar i mot sin liechtensteinske kollega på Stortinget. Under besøket skal Albert Frick også møte medlemmer av Stortingets delegasjon til EFTA og EØS.
Bilaterale relasjoner og samarbeidet med Liechtenstein innenfor EFTA og EØS vil være sentrale temaer under møtene på Stortinget.
Parlamentspresident Albert Frick skal også i audiens til HKH Kronprins Haakon og møte næringsminister Torbjørn Røe Isaksen under oppholdet i Norge.
Program for besøket på Stortinget
Kl. 09: Fotomulighet. Stortingspresidenten tar i mot parlamentspresident Albert Frick.
Kl. 09.05: Fotomulighet ved oppstart av møtet på stortingspresidentens kontor.
Kl. 09.45: Fotomulighet i Eidsvollsgalleriet med signering i gjestebok. Mulighet for spørsmål fra journalister.
Siste frist for oppmøte for pressen på Løvebakken er klokken 08.40.
Ved ønske om intervju med Albert Frick eller Tone Wilhelmsen Trøen, vennligst ta kontakt med Ida Helene Andersen i forkant.
Presse som ønsker å overvære besøket, og som ikke er medlemmer i Stortingets presselosje, må akkreditere seg innen kl 12:00 mandag 8. oktober. Vennligst send en e-post til: postmottak.presse@stortinget.no
Kontakter
Ida Helene Andersen
ida.helene.andersen@stortinget.no Mobil: 928 67 664
Jane Berntsen (ved spørsmål om akkreditering)
jane.berntsen@stortinget.no Mobil: 922 01 582
Bilder

Om Stortinget
Stortinget er Norges nasjonalforsamling. De viktigste oppgavene til Stortinget er å vedta lover, bestemme statens budsjett og kontrollere regjeringen.
Følg pressemeldinger fra Stortinget
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stortinget på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stortinget
Påminnelse om påmelding til valgnatta på Stortinget5.9.2025 14:17:45 CEST | Pressemelding
Frist for akkreditering er på mandag 8.september klokken 12.00.
Praktisk informasjon til pressen om valgnatta på Stortinget1.9.2025 14:07:55 CEST | Presseinvitasjon
Når valgresultatet foreligger, natt til 9. september, vil alle partilederne komme til Stortinget for å delta i partilederrunden. Den er forventet å starte rett etter midnatt.
Stortingets visepresident til nordisk-baltisk toppmøte i Tallinn26.8.2025 10:58:05 CEST | Pressemelding
Første visepresident Svein Harberg deltar på det nordisk-baltiske parlamentspresidentmøtet i Estlands hovedstad Tallinn 28.-29. august. Dette blir hans siste reise på vegne av Stortinget.
Visepresident Nils T. Bjørke til årsmøtet i Vestnordisk råd på Grønland15.8.2025 10:27:23 CEST | Pressemelding
Andre visepresident Nils T. Bjørke (Sp) frå Hordaland er til stades for Stortinget på årsmøtet til Vestnordisk råd i Illulissat på Grønland 18.-20. august. Det blir Bjørke sitt siste oppdrag som utsending for presidentskapet.
Visepresident Morten Wold taler til verdens parlamentspresidenter28.7.2025 10:16:53 CEST | Pressemelding
Visepresident Morten Wold representerer Stortinget når verdens parlamentspresidenter møtes i Genève 29.−31. juli.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom