OBOS satser på Jessheim
2.9.2019 15:31:38 CEST | OBOS | Pressemelding

Ullensaker er Norges raskest voksende kommune og nærmer seg 40 000 innbyggere. Bortimot halvparten bor i tettstedet Jessheim. Den sentrale beliggenheten med kun 39 minutter med tog til Oslo S, og 17 minutter med buss til Oslo Lufthavn, gjør at behovet for nye boliger er stort.
Det nye boligområdet ligger under en kilometer fra jernbanestasjonen på Jessheim, og har skole, barnehage og andre servicetilbud i nærheten.
Salgsstart i 2020
På den ferdigregulerte tomten vil OBOS bygge rundt 290 leiligheter. Går alt etter planen vil salget av de første boligene starte allerede neste år.
− Den sentrale beliggenheten på Jessheim med nærhet til Gardermoen og kort vei til Oslo, gjør dette til et spennende prosjekt i en region med sterk vekst og med stort behov for flere boliger i årene som kommer. Vi synes det er spennende å få være med og utvikle dette området, sier administrerende direktør Even Jermstad i OBOS Nye Hjem.
Miljøvennlig
Det nye prosjektet vil bestå av flere leilighetsbygg fra fire til syv etasjer, med leiligheter i ulike størrelser. Det vil bli parkeringsplasser under bakken og fokus på gode uteområder mellom husene.
Prosjektet skal i likhet med alle nye byggeprosjekter OBOS setter i gang, miljøsertifiseres etter standarden BREEAM-NOR. Det betyr at kjøperne er garantert å flytte til et miljøvennlig hjem hvor det er lagt til rette for at beboerne kan velge en grønn livsstil.
Et selskap under ØIE Eiendomsutvikling har stått for konseptutvikling og detaljregulering av tomten før den ble solgt til OBOS.
Nøkkelord
Kontakter
Even JermstadAdministrerende direktør, OBOS Nye Hjem
Tel:95 70 65 57even.jermstad@obos.noÅge PettersenKommunikasjonsdirektør
Tel:908 58 441age.pettersen@obos.noBilder

Om OBOS
OBOS er en av Nordens største boligbyggere med over 640 000 medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
OBOS-prisene falt i mai1.6.2026 10:55:20 CEST | Pressemelding
Prisene for brukte OBOS-boliger falt med 2,6 prosent fra april til mai på landsbasis. I Oslo falt prisene med 2,5 prosent.
OBOS satser i Kristiansand – kjøper lokal boligforvalter1.6.2026 08:01:23 CEST | Pressemelding
OBOS kjøper selskapet DKS i Kristiansand for å satse i byen. Det vil også bli tilbudt boligkjøp med Deleie. – Dette er starten på en langsiktig opptrapping i regionen, sier konsernsjef Marianne Gjertsen Ebbesen i OBOS.
Ny OBOS Prosjekt-sjef i Trondheim21.5.2026 11:50:27 CEST | Pressemelding
Marius Fossback (38) skal lede OBOS Prosjekts satsing i Midt-Norge.
Dette er årets boligprosjekt20.5.2026 08:21:56 CEST | Pressemelding
OBOS-prosjektet Nansenløkka på Fornebu er kåret til årets leilighetsprosjekt.
OBOS-banken setter opp renten11.5.2026 13:30:53 CEST | Pressemelding
OBOS-banken følger utviklingen i markedet og setter opp rentene på lån og innskudd med inntil 0,25 prosentpoeng.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
