Universal Music Norge

Ny singel fra Vidar Villa – Leve 1000 ganger

Del

Etter en suksessrik og hektisk vår og sommer er Vidar Villa og bandet fremdeles fulle av overskudd og spilleglede. Bare sommerturneen på Vidars egen konsertferge MS Bjørvika talte 25 utsolgte konserter på 30 dager.
 

Underveis på turneen ble også den nye singlen «Leve 1000 ganger» til. Hør den her!
 

- Denne sommeren har vært et eventyr som jeg er ekstremt stolt av. 30 dager på sjøen med gjengen min, på en sommerturné som ikke ligner på noe annet. 
 

- Underveis i årets turné, fikk vi mer og mer dødtid på lydprøvene, så vi begynte å leke litt med en låt som vi har hatt liggende. Vi endte med å spille den live siste halvdel av turnéen, og fikk overraskende god respons. Vi trodde ingen var interessert i å høre en ny låt på konsert, men der tok vi feil. Så vi dro i studio og ferdigstilte den på siste stopp i Kristiansand, sammen med låtskriver og produsent Eric Tryland som først sendte oss låtidéen. 
 

- Låta handler om de gode minnene som gjør at vi kan “leve tusen ganger”, og det føles veldig riktig å slippe denne nå rett etter en helt vilt minnerik sommer.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Lenker

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, The Weeknd, Alessandra, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, Shawn Mendes, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Ella Marie med gripende joik til barna av Palestina7.5.2025 12:59:44 CEST | Pressemelding

Artist og aktivist Ella Marie Hætta Isaksen er tilbake med en ny og sterk utgivelse – Palestiinna Mánát, en solidaritetsjoik til barna av Palestina. Sammen med Oslove Juoigansiida, Joikekoret på norsk, utrykker Ella Marie et sterkt budskap om urfolks søsterskap og brorskap fra Sápmi til Palestina – en joik som maner til å våkne opp fra følelsesløsheten og motvirke den altfor lett tilgjengelige nummenheten i møte med folkemordet på Gaza. Låten er en personlig ytring, hvor Ella Marie bruker den eldgamle joiketradisjonen for å bære fram håp, sorg og solidaritet: “Nå joiker jeg barna av Palestina. Barn skal få være barn. Når barnet blør, gråter jorden. Fred fra elven til havet. Måtte freden komme til Palestina.” Ella Marie understreker at joiken ikke bare er en poetisk uttrykksform, men et kall til handling: “Jeg synes det er skremmende hvor lett tilgjengelig nummenhet er for oss. Etter å ha vitnet et folkemord på Gaza over lang tid, tror jeg mange knuste hjerter her hjemme, gir etter for

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye