Universal Music Norge

SAUL - UTÅLMODIG - Ute 9. Mai

Del

Etter å vekslet tid mellom skolebenken og låtskriversesjoner for blant annet Bølgen, er SAUL endelig klar for å tre ut av skyggen og inn i rampelyset. Fredag 9. mai slipper han debutsingelen “UTÅLMODIG” - en R&B-inspirert lettlikelig sommerlåt som handler om å miste seg selv i Oslos evige strøm av impulser.

Eidsvoll-gutten SAUL er godt vant med en hverdag i bedagelig tempo. I hjemtraktene går bussene bare én gang i timen, og det skal planlegges godt for å få gjennomført de minste utflukter. Under oppveksten var en var nødt til å sysselsette seg selv, hvor SAUL valgte både fotball og musikk. Innen sistnevnte var det spesielt trommene som fattet interesse, og deretter beats av alskens kaliber. I senere tid oppstod låtskrivergleden, som raskt utviklet seg etter at han fikk tilgang på studio og utvidet nettverk etter å ha flyttet til hovedstaden. 

Spesielt samarbeidet med Bølgen har utmerket seg hvor SAUL er co-låtskriver på omtrent samtlige låter på albumet “Knust Diamant” (2024), som har resultert i mer enn 2,5M avspillinger. Det var i denne fasen debut-låta “UTÅLMODIG” vokste frem, hvor han tar et oppgjør med hovedstadens stadige impulser:  

“UTÅLMODIG’ kom fort. Den handler om å stå mellom to verdener. Eidsvoll, hvor ting går sakte og avstandene er store. Oslo, hvor alt er tett og tempoet er konstant. Jeg merker det i kroppen – hvordan jeg har blitt utålmodig. Folk som går for sakte. Vente fire minutter på trikken og det føles som en evighet. I Eidsvoll var det omvendt – der lærte jeg å vente.”  
 
UTÅLMODIG er en låt om det spennet. Om valgfriheten man får i en storby, men også hvor lett det er å bli slukt av alt som skjer. Det er en låt som handler om mer enn fart – det er en følelse. 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Simen Ekdahl Universal Music
Last ned bilde
Kristoffer Førland Universal Music
Last ned bilde

Om oss

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Ella Marie med gripende joik til barna av Palestina7.5.2025 12:59:44 CEST | Pressemelding

Artist og aktivist Ella Marie Hætta Isaksen er tilbake med en ny og sterk utgivelse – Palestiinna Mánát, en solidaritetsjoik til barna av Palestina. Sammen med Oslove Juoigansiida, Joikekoret på norsk, utrykker Ella Marie et sterkt budskap om urfolks søsterskap og brorskap fra Sápmi til Palestina – en joik som maner til å våkne opp fra følelsesløsheten og motvirke den altfor lett tilgjengelige nummenheten i møte med folkemordet på Gaza. Låten er en personlig ytring, hvor Ella Marie bruker den eldgamle joiketradisjonen for å bære fram håp, sorg og solidaritet: “Nå joiker jeg barna av Palestina. Barn skal få være barn. Når barnet blør, gråter jorden. Fred fra elven til havet. Måtte freden komme til Palestina.” Ella Marie understreker at joiken ikke bare er en poetisk uttrykksform, men et kall til handling: “Jeg synes det er skremmende hvor lett tilgjengelig nummenhet er for oss. Etter å ha vitnet et folkemord på Gaza over lang tid, tror jeg mange knuste hjerter her hjemme, gir etter for

POPSENSASJONEN VICTORIA NADINE OG DEN MULTIPLATINAVINNENDE PRODUSENTEN KYGO SLIPPER NY SINGEL “CAN’T GET ENOUGH”3.5.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Den anerkjente norske popstjernen Victoria Nadine slipper en ny singel og musikkvideo til låten “Can’t Get Enough” sammen med den multiplatinabelønte artisten og produsenten Kygo. Victoria Nadine har vært med og skrevet låten sammen med Kygo og Jesper Borgen. Hør "Can´t Get Enough" HER og se den offisielle musikkvideoen HER. Victoria og Kygo har bygget opp forventningene til låten ved å snikspille den under flere arenakonserter tidligere i år. Tangentene glitrer og bassen pulserer i «Can’t Get Enough». Energien bobler over i refrengene, der det synges: «I just can’t get enough, I’m craving your love.» Låten bygger seg opp mot et hypnotisk klimaks før den glir sømløst over i en fengende tropical house-rytme. Om låten sier Victoria Nadine: “‘Can’t Get Enough’ var faktisk én av mange låter vi skrev sammen i løpet av to dager – det var meg, Kygo og Jesper Borgen. Vi brukte en del tid på å bestemme hvilken låt vi skulle satse på, men det var alltid noe spesielt med akkurat denne. Jeg tror d

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye