Ny kommunikasjonssjef til McDonald’s Norge
4.5.2018 08:00:00 CEST | McDonald's Norge | Pressemelding

– Det er utrolig spennende å få lov til å jobbe med en så stor, internasjonal merkevare som McDonald’s. Jeg gleder meg spesielt til å bidra til å knuse myter og å fortelle historier om McDonald’s arbeid innen bærekraft i verdikjeden, produktutvikling og ikke minst bidrag i lokalsamfunnet, sier Skagestad.
Skal bidra til å bygge merkevaren videre
Hun har siden 2013 vært kommunikasjonsrådgiver i TINE SA hvor hun har hun har hatt særlig ansvar for merkevarer og konsepter. Hennes kommersielle bakgrunn kommer derfor godt med når hun nå skal over i en enda større, internasjonal merkevare.
– Vi har gledet oss til å få Veronika på plass, og ser frem til hennes bidrag til å bygge merkevaren McDonald’s videre i det norske markedet. Veronikas bakgrunn fra TINE er midt i blinken for oss og vårt arbeid for å skape forandring for godt gjennom tett samarbeid med leverandører, myndigheter og NGO-er, sier Mette Vonen, Director of Marketing & Communications i Food Folk Norge.
Store vekstambisjoner for fremtiden
McDonald’s i Norge har ca 2 800 ansatte fordelt på 70 restauranter, og er flere ganger kåret til en av Norges beste arbeidsplasser gjennom Great Place To Work. Kjeden har nylig også annonsert store vekstambisjoner for fremtiden, og planlegger å åpne 20 nye restauranter de neste fem årene.
– Jeg ser virkelig frem til å være en del av denne satsningen! Jeg tar med meg mye kunnskap om matbransjen og ikke minst innsikt i norsk matproduksjon. McDonald’s har et godt samarbeid med landbruket og hovedandelen av råvarene i maten er norske. Selv om McDonald’s er internasjonalt, er selskapet opptatt av lokal tilpasning og en bærekraftig verdikjede, noe jeg tror er viktig for nordmenn flest, sier Skagestad.
Kontakter
Veronika SkagestadCommunications Manager
Tel:(+47) 936 03 500veronika.skagestad@no.mcd.comBilder
Om McDonald's Norge
Følg pressemeldinger fra McDonald's Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra McDonald's Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra McDonald's Norge
McDonald's største burger kommer til Norge4.3.2026 11:23:48 CET | Pressemelding
I dag lanserer McDonald's i Norge Big Arch, et nytt og permanent tilskudd på menyen. Dette er deres største burger så langt, laget for de øyeblikkene der man vil ha litt mer.
McDonald’s åpner ny restaurant på Jessheim Storsenter20.1.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
Fredag 8. mai 2026 åpner McDonald’s ny restaurant på Jessheim Storsenter. Etableringen markerer en viktig satsing på et av Norges raskest voksende områder og vil gi lokale innbyggere et nytt, moderne serveringstilbud.
McDonald’s Cup– klare til å ta imot 80 lag i Vestlandshallen15.1.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
I samarbeid med Flaktveit IK arrangerer for første gang McDonald’s Cup, en fotballturnering for ungdom mellom 13 og 16 år. Turneringen går av stabelen lørdag 31. januar og søndag 1. februar i Vestlandshallen.
McDonald's åpner på Klett30.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Klett/Trondheim, 30. desember 2025 kl. 10.00 Ny McDonald's åpner på Klett; 50 nye lokale arbeidsplasser.
Ny McDonald’s i Kristiansund gir 42 nye arbeidsplasser29.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Kristiansund, 29. desember 2025 kl. 10.00 I dag åpner McDonald’s dørene til sin helt nye restaurant på Alti Futura i Kristiansund, og markerer begivenheten med snorklipp av ordføreren. Dette blir en etterlengtet etablering i byen, med en flott beliggenhet som vil styrke tilbudet til både lokale innbyggere og besøkende.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom