Ny direktør i Patentstyret

Myhre kommer fra stillingen som administrerende direktør i Norway Health Tech, som hun etablerte i 2009. Hun er statsviter av utdannelse, og har arbeidet i Birkeland Innovasjon, IT Fornebu og OsloTech. Som direktør i Patentstyret får Myhre ansvar for at norske bedrifter styrker innovasjon, investeringer og konkurransekraft ved bruk av immaterielle rettigheter. Patentstyret er et kompetansesenter under Nærings- og fiskeridepartementet.
«Jeg gleder meg til å arbeide i et spennende skjæringspunkt mellom innovasjon, forskning, kommersialisering og forvaltning», sier den nyslåtte direktøren, og peker på at Norge som kunnskapsnasjon med store naturressurser har et stort potensiale til å videreutvikle nye næringer. «Veien fremover mot det grønne skiftet gjør Patentstyrets samfunnsoppdrag ekstra spennende», sier Kathrine Myhre.
Patentstyret har ca. 250 ansatte som arbeider med søknadsbehandling, driver veiledning, arrangerer kurs og holder foredrag om hvordan immaterielle rettigheter kan skape verdier.
Stillingen som direktør i Patentstyret er et åremål på seks år som kan forlenges med én periode.
Nøkkelord
Kontakter
Jacob CalmeyerPressekoordinator
Tel:975 48 463jca@patentstyret.noBilder

Om Patentstyret
Patentstyret fremmer innovasjon og verdiskaping i næringsliv og samfunn, både i rollen som nasjonal immaterialrettsmyndighet og som veileder og kunnskapsleverandør.
Følg pressemeldinger fra Patentstyret
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Patentstyret på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Patentstyret
Nå innføres Ⓓ for enerett til design12.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Fra før har vi © for opphavsrett og ® for registrert varemerke. Nå kommer symbolet Ⓓ for registrert design.
Stig har fått patent: – Trestolpene så ut som sveitserost30.4.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Gründeren fra Kongsvinger fikk nylig patent på en oppfinnelse som skal forebygge strømbrudd og spare samfunnet for store verdier.
Norsk seier i nordisk innovasjonspris10.4.2025 15:29:11 CEST | Pressemelding
Norske Cartesian vant Nordic Innovation Award i København med sin nyskapende teknologi for energilagring i bygg.
Norske Cartesian til finalen i nordisk innovasjonspris3.4.2025 09:30:00 CEST | Pressemelding
Trondheimsbaserte Cartesian gjør bygg smartere og billigere å varme opp. Nå skal de representere Norge i Nordic Innovation Award.
Kvinnelige oppfinnere øker for andre år på rad8.3.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Etter flere år med nedgang, kan det se ut som om utviklingen nå snur. For andre år på rad øker andelen kvinnelige oppfinnere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom