Ny asfalt på riksveg 13 mellom Hella og Leikanger
10.11.2021 07:48:21 CET | Statens vegvesen | Pressemelding
– Det er møtelommer og delar av vegen det skal arbeidast på, seier byggeleiar Jørn Kristian Engebø i Statens vegvesen.
Jobben på den 13 kilometer lange vegstrekninga vil verta gjort over fem dagar, frå og med 15. til og med 19. november.
Arbeidstidene og trafikkflyten blir likeins kvar dag:
* Klokka 0700 - 0900 blir det ventetid på inntil 15 minutt
* Frå 0900 - 1500 kan vegen bli stengd inntil ein time om gongen.
* 1500 - 1700: Ventetid inntil 15 minutt.
* Og frå klokka 1700 - 2100: Vegstenging inntil ein time
Det blir teke omsyn til rutegåande trafikk. Utrykkingskøyretøy får passera.
Statens vegvesen har forståing for at vegarbeid med slike stengingar kan vera krevjande for trafikantane, understrekar Engebø.
– Men då er det samtidig viktig å minna om at de me gjer dette nettopp for dei, for at trafikktryggleiken og framkomelegheita skal kunna varetakast også i framtida, legg han til.
Dei reisande vert oppmoda om å sjekka 175.no før dei skal ut og køyra. Her finn ein til ei kvar tid oppdatert informasjon om situasjonen på alle norske vegar.
Nøkkelord
Kontakter
Jørn Kristian EngebøStatens vegvesen Plan og utbygging
Tel:95191891jorn.engebo@vegvesen.noBilder
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Rv. 9 nord for Vennesla åpner i morgen19.3.2026 14:55:48 CET | Pressemelding
I morgen, fredag 20. mars kl. 14 er det slutt på omkjøring via Vennesla sentrum for reisende langs rv. 9. Forbi anleggsstedet ved Hornskilen blir det enveiskjøring og lysregulering.
E6 i Rosten er åpen igjen etter et steinskred i går kveld19.3.2026 12:43:42 CET | Pressemelding
E6 i Rosten sør for Dombås er åpen for trafikk igjen etter at et nytt steinskred traff vegen seint onsdag kveld. Statens vegvesen har sprengt bort steinen og ryddet E6.
Økt trafikksikkerhet på E18 ved Songe – starter strekningsmåling19.3.2026 07:27:03 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars kl.11 åpnes automatisk gjennomsnittsfartsmåling av fart på E18 gjennom Songe. Målet er færre ulykker og økt trygghet for alle som ferdes på strekningen.
Mandag 23. mars: Militære kolonner fra Åndalsnes til Rena18.3.2026 16:53:25 CET | Pressemelding
Øvelsen Cold Response 2026 er nå avsluttet. Søndag 23. mars fra kl. 08.00 og gjennom dagen blir det militære kolonner på E39 og E6 mellom Åndalsnes og Rena.
Søndag 22. mars: Militære kolonner fra Orkanger til Værnes18.3.2026 16:42:09 CET | Pressemelding
NATO-øvelsen Cold Response 2026 er nå avsluttet. Lørdag 22. mars fra kl. 08.00 og gjennom dagen blir det militære kolonner på E39 og E6 mellom Orkanger og Værnes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
