NVE får ny regionsjef i sør
25.1.2022 10:30:00 CET | Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) | Pressemelding

Rui kommer fra stillingen som direktør for miljøavdelingen hos Statsforvalteren i Vestfold og Telemark. Hun har tidligere lang fartstid som avdelingsdirektør for miljø og samfunnssikkerhet hos Fylkesmannen i Vestfold.
- Det har vært en omfattende rekrutteringsprosess hvor vi har vurdert flere svært gode kandidater. Jeg er fornøyd med at en så solid kandidat som Elisabet nå har takket ja til tilbudet om å lede NVEs regionskontor i sør, sier Brigt Samdal, direktør i skred- og vassdragsavdelingen.
Rui starter i jobben mandag 28. februar og hun ser frem til å komme i gang.
- Det er med stor ydmykhet jeg går i gang med denne viktige oppgaven. NVE har svært kompetente medarbeidere og et godt omdømme hos sine samarbeidspartnere. Jeg gleder meg til å bli nærmere kjent med folkene, de ulike fagfeltene og distriktet.
- Ekstremvær, flom , ras og skred er temaer som er høyst aktuelle, og NVE er der for å bistå. Dette krevende samfunnsoppdraget forutsetter samarbeid, og jeg ser virkelig frem til å bidra inn i dette, avslutter Rui.
NVEs regionkontor i sør dekker et stort geografisk område. Fra Kristiansand i sør, til Haugesund i vest, Hemsedal i nord og Hønefoss i øst. Regionkontoret ligger i Tønsberg.
Kontakter
NVEs pressetelefon
Tel:489 97 667pressevakt@nve.noBilder
Om Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE)
Noregs vassdrags- og energidirektorat (NVE) har ansvar for å forvalte Noregs vatn- og energiressursar. NVE varetek også dei statlege forvaltningsoppgåvene innan skredførebygging. NVE skal sikre ei heilskapleg og miljøvennleg forvaltning av vassdraga, fremje ei effektiv kraftomsetning, kostnadseffektive energisystem og hjelpe til ein effektiv energibruk.
Følg pressemeldinger fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE)
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE)
Opprusting og utvidelse av kraftverk i Tydal krever ikke ny konsesjon12.3.2026 15:09:43 CET | Pressemelding
Statkraft Energi ønsker å rehabilitere utløpstunnelen til kraftverkene Nea og Tya for å sikre videre drift. De planlegger samtidig å skifte ut eldre generatorer og oppgradere turbiner. Dette vil øke kraftproduksjonen noe. Det vil også bidra med økt effekt, som er viktig for å sikre at det er nok energi når forbruket er på det høyeste. Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) har konkludert med at planene ikke er konsesjonspliktige.
NVE gjev Statnett løyve til å oppgradere Ørsta transformatorstasjon12.3.2026 13:55:26 CET | Pressemelding
Statnett SF får konsesjon til oppgradering av Ørsta transformatorstasjon i Møre og Romsdal. NVE gjev òg løyve til å etablere ei kai i Sæbø, for transport av den nye transformatoren.
NVE gir tillatelse til en ny og større transformatorstasjon i Narvik12.3.2026 12:55:15 CET | Pressemelding
Nordkraft Industrinett får konsesjon til å bygge jordkabler og en ny, større transformatorstasjon på Skoglund industriområde i Narvik kommune. Anleggene skal bidra til å videreutvikle datasentervirksomheten nord for Bjerkvik.
NVE gir tillatelse til å endre planene for Offerdal kraftverk12.3.2026 09:50:45 CET | Pressemelding
NVE gir tillatelse til flere planendringer for byggingen av Offerdal kraftverk i Årdal. Endringene omfatter både kraftverk og nettanlegg, og vil gjøre kraftverket til et bedre prosjekt både teknisk, økonomisk og miljømessig. Dersom anlegget bygges vil det produsere kraft som tilsvarer det årlige strømforbruket til om lag 4750 husstander.
NVE advarer: Stor snøskredfare og fare for sørpeskred i Nord-Norge6.3.2026 10:43:20 CET | Pressemelding
NVE varsler økt snøskredfare og fare for sørpeskred i flere områder i Nord-Norge de kommende dagene. Mildvær og mye nedbør fører til at det kan løsne store skred av seg selv.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

