Nordic Leisure Travel Group går til innkjøp av tre hotelleiendommer i Hellas

Hotellene har hele tiden vært under ledelse av Nordic Leisure Travel Group, og ble opprinnelig bygd og eid i flere tiår av forgjengeren til NLTG. Eiendommene byttet eiere i en mellomperiode til Westfort Capital, et hotelleiendomsfond basert i London, som under eierskapet sitt investerte betydelig kapital i forbedring av hotellfasilitetene.
Hotelleiendommene som kjøpes har rundt 800 rom med drøyt 1 900 senger totalt. De er blant de mest populære konsepthotellene i Nordic Leisure Travel Groups portefølje, med både høy kundetilfredshet og mange tilbakevendende gjester år etter år.
- De tre hotellene i Hellas er ikke bare noen av våre mest populære, de er også svært viktige for vår integrerte forretningsmodell. Derfor føles det ekstra bra at hotellene igjen er tilbake i vår besittelse. Med dette kjøpet sikrer vi ikke bare hotellene for fremtiden, vi får også muligheten til å investere og utvikle de videre - noe som vil komme våre gjester til gode. Innkjøpene skaper også gode forutsetninger for økning av både lønnsomhet og vekst, sier Magnus Wikner, konsernsjef i Nordic Leisure Travel Group.
Nøkkelord
Kontakter
Pressehenvendelser (kun for journalister)
Tel:+47 23 15 58 38presse@ving.noBilder



Om Ving Norge
Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet.
Følg pressemeldinger fra Ving Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Ving Norge
Vings maskoter Lollo & Bernie får sitt eget digitale univers7.2.2023 13:31:09 CET | Pressemelding
Med over 51 millioner visninger på YouTube er Vings maskoter Lollo & Bernie et populært innslag i mange barnefamiliers hjem i Norden. For ikke å snakke om alle de titusentalls barn og familiene deres, som årlig treffer Lollo & Bernie på Vings mange familiehotell rundt om i verden. For å møte den enorme populariteten gjøres det nå en storsatsning på et eget digitalt Lollo & Bernie-univers.
Vings flyselskap Sunclass Airlines innleder samarbeid med Nordic Electrofuel6.2.2023 12:33:02 CET | Pressemelding
Sunclass Airlines, en del av Ving / Nordic Leisure Travel Group, har inngått en intensjonsavtale med Nordic Electrofuel (NEF) i Norge. Selskapene skal samarbeide om å fremme utvikling av syntetisk flydrivstoff (e-fuel), og Sunclass tar sikte på å kjøpe NEFs produkter når disse kommer på markedet. Nordic Electrofuel forbereder byggingen av et (PtL) kraft-til-væske-anlegg av industriell størrelse på Herøya. Anlegget skal produsere e-fuel av vannkraft, vann og gjenbruk av uunngåelig CO2.
Pangstart for Vings reisebestillinger i 2023 – salget opp med 122 %19.1.2023 09:06:03 CET | Pressemelding
Reiseåret 2023 startet med et brak. Trafikken til ving.no nesten doblet seg, og antall bestillinger skjøt i været. Den første uken i 2023 økte Vings sommersalg med hele 122 % sammenlignet med uke 52. Vinterreisene går nå virkelig unna, og januar er fullbooket. Det er heller ikke mye ledig i februar, og i vinterferien er mer enn 9 av 10 reiser allerede solgt.
Aruba gjør comeback i charterprogrammet til Ving13.1.2023 13:35:07 CET | Pressemelding
Norges største reisearrangør gjeninnfører charterflyvninger til eksotiske Aruba fra neste vinter, etter at destinasjonen har gjort stor suksess hos søsterselskapet Ving Sverige.
Ving spår 5 reisetrender for 20233.1.2023 16:47:04 CET | Pressemelding
Nok et spesielt reiseår kan legges bak oss, og selv om det kan føles fjernt med omfattende reiserestriksjoner nå, så er det faktisk ikke mer enn et år siden at dette var hverdagen. Dermed er det kanskje ikke så rart at 2022 var preget av et oppdemmet reisesug, og man kunne snakke om ketchupeffekten når alle ville reise ut og gjenoppdage verden igjen – noe som førte med seg utfordringer som passkø, flyplasskaos, flykanselleringer og streik. Deretter fulgte en stadig mer usikker situasjon i omverdenen med inflasjon og høye strømpriser. Til tross for dette tyder alt på at det fortsatt er et sterkt ønske om å reise blant nordmenn. I krystallkulen for 2023 ser Ving reisetrender preget av både sikkerhet og rimelige ferier, men også et ønske om å utforske både det kjente og lokale, så vel som det spektakulære og eksotiske.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom