Nå blir det mindre sukker i Coca-Cola life
20.4.2016 08:00:00 CEST | Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge | Pressemelding

Mange års arbeid bak Coca-Cola life
Nye Coca-Cola life – som reduserer sukkerandelen gjennom søtning med naturlig Stevia-ekstrakt – er del av en utvikling der folk flest ønsker at god drikke skal ha færrest mulig kalorier.
Etter å ha jobbet med utviklingen siden 2009, kom den første Coca-Cola varianten med Stevia-ekstrakt til Norge i fjor. Bruken av det naturlige Stevia-ekstraktet gjorde at mengden sukker og kalorier var redusert med en tredjedel. Ved å fortsette utviklingsarbeidet er sukkerinnholdet nå enda mindre, samtidig er den gode smaken beholdt.
Den nye varianten av Coca-Cola life vil komme ut i butikkene i mai, og inneholde 45 % mindre sukker og kalorier enn sukkerholdige coladrikker.
– Vi går aldri på kompromiss med smaken, og det er krevende å utvikle produkter med færre kalorier som smaker godt. Derfor er vi fornøyde med at innovasjonsarbeidet vårt har gjort det mulig å redusere sukkerinnholdet ytterligere, samtidig som den nye oppskriften gjør det veldig bra på våre smakstester, sier Karen Huffman, Country Manager i Coca-Cola Norge.
Sterk trend
Produkter med lite eller null sukker vokser i popularitet, og nå har over 42 % av Coca-Cola sine produkter i Norge færre eller ingen kalorier. Det finnes fire ulike Coca-Cola varianter; den nye utgaven av Coca-Cola life blir et enda tydeligere alternativ midt mellom originalen og de to sukkerfrie alternativene.
– Framover vil vi tilby folk enda flere valgmuligheter. Det kommer vi både til å gjøre ved å introdusere helt nye produkter, og reformulere eksisterende varianter, slik vi nå gjør med Coca-Cola life. Å øke oppmerksomheten rundt drikkene som har færre eller ingen kalorier er også viktig, i tillegg til å ha god merking, sier Stein Rømmerud, administrerende direktør i Coca-Cola Enterprises Norge.
Nøkkelord
Kontakter
Mette Vinther TalbergKommunikasjonssjef
Tel:+47 996 96 982mvinther@cokecce.comPer HynneKommunikasjonsdirektør
Tel:+47 951 36 322phynne@cokecce.comBilder

Dokumenter
Om Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners NorgeRobsrudskogen 5
1471 Lørenskog
+47 67 92 40 50http://www.coca-cola.no
Om Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
The Coca-Cola Company (TCCC) er verdens ledende produsent av alkoholfrie drikkevarer. Oppskriften på Coca-Cola ble laget i 1886 av apotekeren John S. Pemberton i Atlanta, USA, og i Norge kom Coca-Cola på markedet i 1926. Coca-Cola Norge eier og leder merkevarene mens Coca-Cola Europacific Partners Norge AS (CCEPN) har ansvaret for produksjon, salg og distribusjon av Coca-Cola i Norge. Fra produksjonsanlegget på Lørenskog, like utenfor Oslo, markedsføres og distribueres Coca-Cola®, Coca-Cola Zero Sugar®, Fanta®, Sprite®, Sprite zero®, Urge®, bonaqua®, fuzetea®, Powerade®, MER®, COSTA® og CHAQWA®. Coca-Cola Europacific Partners Norge har i overkant av 550 ansatte i Norge, og Coca-Cola Norge har rundt 10 ansatte.
Se www.coca-cola.no for mer informasjon.
Følg pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coca-Cola Norge og Coca-Cola Europacific Partners Norge
Midt i fotballfeberen: Coca-Cola forlenger med Norges Fotballforbund26.6.2026 10:03:41 CEST | Pressemelding
Coca-Cola og Norges Fotballforbund forlenger sitt mangeårige samarbeid, og signerer ny femårsavtale. Den nye avtalen går fra 2027 til 2031, og innebærer at partnerskapet nærmer seg 40 år.
– Ja, det er Sander Berge8.6.2026 09:33:10 CEST | Pressemelding
Etter flere hint de siste ukene avslører Coca-Cola hvem som er selskapets nye profil i Norge: Fulham- og landslagsspiller Sander Berge.
100 år siden denne drikken ble del av nordmenns hverdag28.5.2026 10:26:01 CEST | Pressemelding
I 1926 kom for første gang glassflasker med brun brus og røde etiketter til kaia i Oslo. På de røde etikettene stod det Coca-Cola. Den ikoniske merkevaren fyller nå 100 år i Norge. Her får du litt av historien om hvordan den brune brusen ble del av den norske hverdagen.
Coca-Cola feirer landslaget – spillere på boksene for første gang4.5.2026 10:36:56 CEST | Pressemelding
28 år etter at herrelandslaget i fotball sist spilte et verdensmesterskap, er Norge tilbake. Coca-Cola markerer med å la norske landslagsspillere sette ansikt på boksene – bokstavelig talt.
Nyheter fra Coca-Cola denne våren30.4.2026 12:05:43 CEST | Pressemelding
Coca-Cola lanserer i april tre nye varianter av sine merkevarer. Sportsdrikken Powerade kommer i en sukkerfri sitronvariant i forbindelse med FIFA World Cup. Sprite lanserer Chill-plattformen, med smak av mint og en kjølende ingrediens som gir en frysende effekt – denne er også sukkerfri. Og Fanta kommer med Crimson-Cherry, med smak av eple og kirsebær, i et samarbeid med Xbox.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom