Mr Melk gjør deg klar for "Tænetid"!

Torsdag 23.juni er han klar med sin andre singel «Tænetid».
«Låta handler om en ting: Tænetid. En tid som er veldig viktig for alle nordmenn, spesielt meg. Når klokken er tænetid handler alt bare om ferie, venner, sol, fester, chill og kos.» – forteller Mr Melk.
Den australske moromannen flyttet opprinnelig til Norge på grunn av kjærligheten, og har deretter opparbeidet seg en solid følgerskare og fått mye oppmerksomhet på grunn av sin humor. På en sjarmerende måte tuller han med det som er «typisk norsk», med bruk av kjente norske fraser. Han ble gjennom pandemien et fenomen, og har blant annet besøkt God Morgen Norge, gjort russeknuter med God Kveld Norge,vært gjest under finalen av Klassequizen på NRK, og blitt omtalt i flere aviser.
«Verden trengte en låt som representerer tænetid, og jeg, som tænetid-konge, har ansvar å vise folk hvordan man gjøre tænetid riktig.»- fortsetter Mr Melk.
Låten er laget sammen med Jim Bergsted og Helge Moen, også kjent som produsent og låtskriverduoen Tobago (Alan Walker, Kiiara, Felix Cartal, Tungevaag, Victoria Nadine, Torine, Hanne Mjøen).
«Det er viktig for meg at folk skjønner at det er ingen feil steder å tæne. Når tænetid-klokken ringer, det er bare å ta av t-skjorten uten å tenke hvor du er.», avslutter Mr Melk.
«Tænetid»er ute på alle plattformer torsdag 23.juni»
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPromotion Manager, Local RepertoireSony Music Entertainment Norway
Tel:47391856robert.hibner@sonymusic.comBilder




Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
ROSALÍA slipper første smakebit fra albumet LUX27.10.2025 17:35:52 CET | Pressemelding
ROSALÍA slipper «Berghain», ny singel og musikkvideo fra det kommende albumet LUX, som slippes 7. november via Columbia Records. Se videoen her.
Frida Ånnevik bidrar på Juleroser27.10.2025 11:46:26 CET | Pressemelding
I år er det Frida Ånnevik som har gleden av å bidra med årets sang til Herborg Kråkeviks tradisjonsrike julehefte. Singelen "Julekort og gammal dansk” gis ut fredag 14.november
Poppa julepresang fra Peder Elias27.10.2025 10:48:52 CET | Pressemelding
Med My Kinda Christmas minner Peder Elias oss om at den viktigste ingrediensen for en god julefeiring er hvem du feirer med. Ute fredag 31. oktober.
Britisk nykommer og pophåp Skye Newman slipper første del av debutprosjekt24.10.2025 12:47:03 CEST | Pressemelding
Etter et rekordsterkt gjennombruddsår markert av over 117 millioner globale streams og to topp 20-singler i UK har Skye Newman raskt markert seg som et navn å følge med på. I dag debuterer hun med sterke og ærlige EP-en «SE9 Part 1» som gir et innblikk i livet, styrken og stemmen som har gjort henne til et pophåp å regne med.
Tyla slipper låten «Chanel»24.10.2025 11:15:18 CEST | Pressemelding
Den sørafrikanske artisten Tyla, kjent for sin unike blanding av Amapiano og moderne pop, er endelig tilbake med singelen “Chanel”. Etter å ha gjort internasjonal suksess med debutalbumet og vunnet en GRAMMY®, fortsetter Tyla å sette sitt preg på musikkverdenen. I november legger hun ut på sin første headlineturné i Asia, med konserter i Tokyo, Bangkok, Hongkong, Manila og Singapore.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
