Norges Fotballforbund

Mesterfinalen avlyst

15.3.2019 12:01:43 CET | Norges Fotballforbund | Pressemelding

Del
Mesterfinalen mellom Rosenborg og Molde på Ullevaal blir avlyst på grunn av nedbørsmengdene som er varslet natt til søndag og kampdag.

Tirsdag 26. mars spilles EM-kvalifiseringskampen Norge – Sverige på Ullevaal Stadion.  Nedbørsmengdene som er varslet gjør at Mesterfinalen blir avlyst. Mesterfinalen vil bli vurdert gjennomført på et senere tidspunkt.

- EM-kvalifiseringskampen mot Sverige spilles på Ullevaal allerede 26. mars, og med helgens varslede nedbørsmengder er risikoen for å ødelegge banen til landskampen for stor. Vi beklager dette overfor alle som har gledet seg til kamp, sier konkurransedirektør Nils Fisketjønn i NFF.

NFF vurderte å flytte kampen, men vil i samråd med Norsk Toppfotball og rettighetshaver se på muligheten for å spille Mesterfinalen senere i år.

Alle som har kjøpt billett kan kontakte Ticketmaster for refusjon av kampbilletter.

Kontakter

Om Norges Fotballforbund

Norges Fotballforbund
Norges Fotballforbund
Sognsveien 75 J
Oslo

21 02 93 00https://www.fotball.no

Følg pressemeldinger fra Norges Fotballforbund

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Fotballforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Norges Fotballforbund

PRIVRED: Invitasjon til pressetreff5.8.2026 15:53:24 CEST | Pressemelding

NFF inviterer til pressetreff fredag 7. august kl. 11.00. Tema: Saker som har vært til behandling i forbundsstyret og andre aktuelle saker Sted: Solskjær-losjen på Meet, Ullevaal Stadion. Inngang via Thon Hotel Ullevaal Stadion. Til stede: Fotballpresident Lise Klaveness og generalsekretær Karl-Petter Løken Velkommen! NFF er informert om at NTB vil tilby stream av pressekonferansen. Seansen vil i tillegg bli filmet og lagt ut i opptak på NFFs kanaler.

UEFA Women’s Champions League-finalen: Barcelona møter Lyon i storkamp på Ullevaal4.5.2026 19:47:57 CEST | Pressemelding

Lørdag 23. mai kl. 18:00 sparkes UEFA Women’s Champions League-finalen i gang på Ullevaal Stadion. Finalelagene ble klare i går, og det ligger an til en spektakulær avslutning på årets turnering! Barcelona, kjent for sin offensive og tekniske spillestil, møter et Lyon-lag med en imponerende merittliste i turneringen. Finalen får også et sterkt norsk preg. Hele fire norske spillere kommer til Ullevaal: Ada Hegerberg og Ingrid Syrstad Engen (Lyon) og Caroline Graham Hansen og Martine Fenger (Barcelona). Dermed får norske fotballfans en unik mulighet til å oppleve noen av våre største profiler kjempe om Europas mest prestisjefylte klubbtrofé. De tre norske landslagsstjernene har vært svært sentrale for sine klubber i turneringen, mens stortalentet Martine Fenger har vært en del av Barcelonas tropp både i kvart- og semifinalene. - Jeg gleder meg veldig til å spille finale på Ullevaal! Dette blir en stor opplevelse, og det blir tøft å møte Lyon som er et veldig godt lag, sier Caroline Graha

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye