McDelivery til Fredrikstad!

- Når du ikke har mulighet til å komme til oss, kommer vi til deg. Vi gleder oss stor til å starte med McDelivery i Fredrikstad, sier franchisetaker Siva Arumugathas.
McDonald’s er en av Norges største restaurantkjeder og en favoritt hos mange. Rask servering i restaurantene og lange åpningstider har gjort maten tilgjengelig til alle døgnets tider. Fra slutten av desember vil i tillegg folk i Fredrikstad kunne få den samme gode maten levert hjem eller der de måtte befinner seg i bykjernen.
- Vi ønsker å øke tilgjengeligheten og fleksibiliteten for kundene våre som ikke har mulighet til å komme til oss. Å starte med McDelivery er et viktig grep for å tilpasse oss kundenes behov og ønsker. Vi vil kunne levere McDonald`s mat der hvor kunden er og på det tidspunktet hvor kunden ønsker det, sier franchisetaker Siva Arumugathas.
McDonald's samarbeider med både Foodora som gjør det enkelt å bestille burgere rett hjem når man ikke har anledning til å komme til restauranten selv.
- Vi samarbeider med McDonalds i flere byer allerede, og det har gått over all forventning. Endelig har vi muligheten til å utvide suksessen til Fredrikstad, og det har vi gledet oss til siden vår lansering her i oktober, sier Elisabeth Myhre, Managing Director i Foodora.
McDelivery lanseres 27. desember på McDonald's Bryggeriveien. McDonald's-mat vil være tilgjengelig 7 dager i uken, mandag til lørdag mellom kl.11.00 og kl.22.00 og søndag mellom kl.11.00 og kl. 20.30.
For mer informasjon, kontakt:
- Franchisetaker Siva Arumugathas, tlf: 91 12 86 22
- Iselin Bore Foodora 46 84 48 85
Nøkkelord
Bilder

Om McDonald's Norge
Følg pressemeldinger fra McDonald's Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra McDonald's Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra McDonald's Norge
McDonald's åpner på Klett30.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Klett/Trondheim, 30. desember 2025 kl. 10.00 Ny McDonald's åpner på Klett; 50 nye lokale arbeidsplasser.
Ny McDonald’s i Kristiansund gir 42 nye arbeidsplasser29.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Kristiansund, 29. desember 2025 kl. 10.00 I dag åpner McDonald’s dørene til sin helt nye restaurant på Alti Futura i Kristiansund, og markerer begivenheten med snorklipp av ordføreren. Dette blir en etterlengtet etablering i byen, med en flott beliggenhet som vil styrke tilbudet til både lokale innbyggere og besøkende.
Én krone per Big Mac og Happy Meal16.12.2025 12:44:38 CET | Pressemelding
I hele desember gir McDonald’s én krone for hver solgte Happy Meal og Big Mac-meny til Stine Sofies Stiftelse, en ideell organisasjon som arbeider for å forebygge vold og overgrep mot barn og unge.
McDonald’s åpnet ny restaurant på Eiker Senter13.11.2025 15:10:57 CET | Pressemelding
McDonald’s åpnet i dag en ny restaurant på Eiker Senter i Hokksund; med snorklipp og tale av ordføreren i Øvre Eiker. Etableringen gir 36 nye arbeidsplasser, mange av dem unge i sin første jobb.
Ny McDonald’s åpnet i Hafjell – rundt 50 nye arbeidsplasser2.10.2025 16:08:45 CEST | Pressemelding
I dag åpnet McDonald’s en ny restaurant midt i Hafjell sentrum. Åpningen ble markert med snorklipp av ordfører Anne Marie Sveipe, sammen med Mette Vonen, leder for McDonald’s egeneide restauranter i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom