Maybon i sommerparadis

Maybon - 21 år gamle Eivind Wøien fra Gran på Hadeland - er selvlært på det meste som artist og produsent.
Han har alltid vært motivert av den kreative prosessen rundt å skrive og skape musikk, og har aldri vært redd for å utfordre, og forbedre, seg selv.
Og i fjor fikk han en unik mulighet til å gjøre nettopp det ved at han ble akseptert til det ettårige intensive utviklingsprogrammet for artister, låtskrivere og produsenter på LIMPI (Lillehammer Institute of Music Production and Industries).
"LIMPI er noe av det beste som har skjedd meg! Jeg har aldri lært så mye, eller produsert så mye musikk, som det jeg gjorde der. Låtene ble bedre uke for uke og jeg føler meg som en ny person etter dette året."
Og denne oppgraderte versjonen av Maybon er klar for å slippe samarbeidsprosjektet "Paradise".
Tidligere LIMPI-studenter besøkte skolen, og blant dem var Skylike og rainage.
Maybon og Skylike har en felles dyp lidenskap for elektronisk musikk og de fant raskt tonen, og de fikk god kjemi med rainage.
Låten "Paradise" er basert på ideer fra alle tre.
"Vi fant en vibe vi likte og bygget sangen rundt det. Det er en nydelig låt med sårbare vers og et sterkt refreng, og vi er ekstra happy med den kule touchen vokalene til rainage bringer."
Både låtskriver og vokalist rainage og låtskriver og produsent Skylike er, i likhet med Maybon, artister som har en udefinerbar kvalitet.
Sammen har de skapt en deilig skandinavisk sensommerlåt som tar dem enda ett skritt nærmere gjennombruddet.
"Paradise gir deg ikke bare en følelse av sommer, men av sommer sammen med den du er mest glad i."
Og da kan paradiset være hvor og når som helst, også i din spilleliste fra fredag 21. august.
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of PR Strategy
Tel:92012160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder

Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Morgan Sulele feirer stor nyhet med ny låt29.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
«Jeg tror Peter Pan hadde rett, å være voksen suger litt».
Maria Mena i duett med Molly Hammar29.12.2025 08:08:00 CET | Pressemelding
Den norske nasjonalskatten Maria Mena starter sitt jubileumsår med en duett med Molly Hammar, en av Sveriges største stemmer. Singelen «Can’t Let Him Win» slippes fredag 2. januar.
Nytt år og sunt sinn med Klossmajor!18.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Klossmajor vender tilbake med den nye groovy og honningmyke pop-singelen «Sunt sinn», 2. januar. Med sterke referanser til soul og R&B, kombinerer låten fengende grooves med sårbar, humoristisk og ærlig lyrikk — et musikalsk løfte om selvrespekt og indre styrke før det nye året starter. Låta er andre smakebit fra bandets etterlengtede fjerdealbum «Beibi» (Høsten 2026)
En hilsen til hverdagshelter på jobb i jula10.12.2025 15:33:00 CET | Pressemelding
LO hyller de som jobber når resten av landet tar fri med musikk fra Ina Wroldsen. Låten "To The Working Force" på det nyutgitte albumet "The Business of Christmas" er inspirert av dem som bidrar til å holde Norge i gang hele året, også gjennom høytiden.
deLillos fortsetter feiringen av 40-årsjubileum med nytt livealbum og avslutningsturné på Union Scene3.12.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
2025 går mot slutten, og for deLillos har det vært en lang og verdig feiring av deres 40 år som plateartister. Det startet den 24. januar med utgivelsen av deres tyvende studioalbum «20 Lillos uten filter». En dobbel CD og dobbel LP, som mottok strålende anmeldelser og sparket i gang deLillos-året på en fantastisk fin måte.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
