Martin Hazy går opp som en rakett med Kars
Martin Hazy følger opp «Best for meg» med «Rakett» feat. Kars fredag 15. januar.

Martin Hazy beviser med sitt soloprosjekt at han står minst like stødig på egne ben som i raptrioen Dårlig Vane, som med megahiten «Gikk I Bakken» sparket inn dørene for NMG-husets neste generasjon. Martin Hazy briljerer med en rapteknikk, produktivitet, energi og en scenetilstedeværelse mange drømmer om.
Nå viser han flere sider av seg selv, og i oktober slapp han «Best for meg» med Breveglieri, en låt han håpet både kunne formidle realitet og positivitet. En låt som handler om et forhold du har både til personer, steder og ting, og hvordan det kan være giftig eller best for deg. 15. januar følger han opp med «Rakett» feat. Kars.
«Rakett e straight up motivasjon gjengen. Det er den første låten Kars og eg lagde sammen, om eg husker riktig. Unge Mars hadde en beat som han skjøl sa «skriker Hazy og Kars», så vi gikk i studio og låten ble laget ganske fort» - Martin Hazy
Martin Hazy har musikk i hodet 24/7. Og musikken, den må ut. «Eg har ingen andre interesser. Det som driver meg er musikk. Å skape den. Og å stå på en scene.». Det er soundet som er viktigst for Hazy. Tekstene har ikke nødvendigvis et dypere budskap, men språket og leveransen teller.
Debutalbumet hans «Oppkjørt & Nedkjølt» endte på BTs liste over de ti beste albumene fra Bergen i 2018, og han har samarbeidet tidligere samarbeidet med artister som Cezinando, Angelo Reira, Store P, Eirik Aas, Mogger og 612.
«Rakett» ft. Kars er ute 15. januar.
______________
Martin Hazy skaper fet musikk. Festmusikk. Musikk inspirert av ny og gammel amerikansk rap. Litt RnB. Litt funk. Litt gangsta. Dialekten er kanskje en utfordring for noen, men det er ingen skjulte meninger eller kryptisk innpakkede budskap. "Det du hører er det du får!" Så det handler ikke om følelser, men om følelsen og energien det gir den som lytter.
Akkurat nå har Martin Hazy over 100 låter klar. Og det er ikke snakk om skisser og utkast, men komplette låter.
"Eg fester, og skriver om all festingen. Men eg bruker mesteparten av døgnet i studio." Faktisk er det en av grunnene til at han har gått solo. Skapertrangen. Drivet. "Det er frustrerende at ikke alle kan og vil være i studio når eg vil være der. Solo slipper eg å mase eller ta hensyn. Da kan eg bare kjøre på som det passer meg."
Loddefjordingen bobler av energi og en naturlig fremdrift. En utålmodighet. Fritt oversatt betyr "hazy" noe litt vagt, men Martin Hazy er skjerpet. Han har alltid noe i sikte. Og akkurat nå er det en solokarriere ved siden av "dagjobben" i Dårlig Vane.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Vi er Norges ledende plateselskap, og representerer et bredt spekter av aktive internasjonale og norske artister, i tillegg til en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
I Sony Music Entertainment Norway respekterer og beundrer vi våre artister og vi er stolte av å kunne representere og støtte deres visjoner og kreative tiltak. Vi er 40 ansatte som medvirker til å skape et vekstgrunnlag som fremmer musikkens utvikling og som skaper det gode arbeidsmiljøet som kjennetegner oss som virksomhet.
Sony Music Entertainment Norway A/S utgir bl.a. Beyoncé, Madcon, The Chainsmokers, Kygo, Alan Walker, Maria Mena, Camila Cabello, Jesper Jenset, Khalid, Rat City, Calvin Harris, Stina Talling, Miley Cyrus, HAYES, Justin Timberlake, Katastrofe, EMIR, Amanda Delara, Foo Fighters, Morgan Sulele, Ina Wroldsen, Hkeem, P!nk, Lars Vaular, Bruce Springsteen m.fl.
Følg saker fra Sony Music Norway
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Sony Music Norway
Kapteinen slipper EP14.1.2021 10:00:00 CET | Pressemelding
21 år gamle Kapteinen fra Stavanger slapp P1-listede «Abstinenser» før sommeren og fulgte opp med nære og personlige «Dagen pappa grein» i november. Nå er han klar for å slippe hele EP´n «Døgn» fredag 15. januar.
Hvordan kan Skinny Days glemme henne?14.1.2021 08:30:00 CET | Pressemelding
Vi serverer dere herved Skinny Days sin nyeste singel «How Can I Forget Her» sammen med topliner-helten Lovespeake og tyske TwoWorldsApart. Ute på alle plattformer fredag 15. januar.
Maren Morris i duett med JP Saxe13.1.2021 10:00:00 CET | Pressemelding
Artisten bak megahiten «If The World Was Ending», er klar for ny musikk. Denne gangen har han med seg countrydronningen Maren Morris. En kjær artist for mange nordmenn.
Stina Talling deltar i MGP med låten "Elevate"11.1.2021 13:05:00 CET | Pressemelding
I dag ble det annonsert at Stina Talling er en av deltagerne i årets MGP. Låten "Elevate" er tilgjengelig fra og med i dag, og allerede lørdag 16. januar blir hun å se på skjermen.
KingSkurkOne slipper «Trapboi»7.1.2021 10:30:00 CET | Pressemelding
8. januar sparker KingSkurkOne i gang det nye året med låten «Trapboi».
Turab er halvveis nedi graven7.1.2021 10:00:00 CET | Pressemelding
.. Men om noen timer er han kanskje oppe igjen? Fredag 8. januar slipper Turab den befriende singelen «Halvveis nedi graven» med nykommeren Ha$9.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom