Mari Samuelsen slipper nytt soloalbum
7.6.2019 09:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Albumet utforsker motsetninger i det moderne samfunnet; spenningen og tempoet ved byliv, reising og rask kommunikasjon skaper også et behov for stillhet og refleksjon. Musikken trekker lytterne inn i lydlandskapene til Max Richter, Philip Glass, Brian Eno, Johann Sebastian Bach for å nevne noen.
I programmets kjerne står Bachs Chaconne i d-moll som Mari har valgt å sette sammen med “Knee Play 2” fra Philip Glass’s Einstein on the Beach. Resten av programmet har vokst organisk ut av disse to stykkene. I kjent stil presenterer Mari klassikere med helt ny musikk av dagens ledende komponister og kunstnere. Vi får servert Vladimir Martynov’s The Beatitudes, Peter Gregson’s Sequence (Four), arrangementer av Jóhann Jóhannssons Heptapod B og Brian Enos By this River m.m.
Mari har vært solist på noen av verdens mest prestisjefylte scener som blandt andre Carnegie Hall (New York), Théâtre des Champs-Elysées (Paris), Konzerthaus (Berlin), Smetana Hall (Praha), Kremlin Hall (Moskva), Victoria Hall (Gèneve) og Hollywood Bowl med Los Angeles Philharmonic. Med en unik kombinasjon av kunst og entreprenørskap har hun skapt seg en sterk profil på den internasjonale musikkscenen. Hennes konserter kjennetegnes av musikalsk finesse, virtuositet og en nyskapende tilnærming til formidling.
Nøkkelord
Kontakter
Yumi MurakamiLabel Manager Int. | Classical and Jazz
Tel:+47 450 34 700yumi.murakami@umusic.comBilder
Dokumenter
Lenker
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Astrid S, Post Malone, Ariana Grande, The 1975, Onkl P, Shawn Mendes, Lil Halima, The Beatles, Odd Nordstoga, Drake, Imagine Dragons, Seeb, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

