Lokalmatfest med statsråd i eplebygda Gvarv
Norges første lefse hedres med Spesialitet
- Lefser er norsk tradisjon der bakstedamene kjente sitt kjevle. Lefsekling fra Telemark ivaretar både tradisjonen, håndverket og gir deg en himmelsk smak som smelter i munn, sa landbruks- og matminister Olaug Bollestad under Spesialitet-tildelingen hos Telefrukt AS i Gvarv. Dette er første gang en lefse hedres med Spesialitet.
Klinglefse fra Bakstelauget er fremstilt av norsk mel fra Kvelde Mølle og Møllerens. Kling er en videreføring av både potetlefsa og flatbrød. Produktet har sterke tradisjoner i Telemark. Lefsene håndkjevles og stekes på takke. Deretter blir de smurt med ekte smør og sukker.
Om Bakstelaugets Kling sa fagjuryen at den har en søt og innbydende smak med en fin konsistens. Den bærer preg av godt håndverk og den oppleves ren og autentisk. Klingen utmerker seg som en lefse i særklasse.
Telemarksepler med stor T
- Eple-og bringebærdrikk fra Epleblomsten viser tydelig at Telemark kan dette med frukt. Dyktige fruktprodusenter leverer epler i verdensklasse og kombinerer dette med bringebær som gir en drikk med stedsegen smak og lekker farge, sa den imponerte landbruks- og matministeren.
Produksjonen av Eple og Bringebærdrikk fra Epleblomsten foregår på Sauar Gard i Telemark. Epleblomsten er Norges største eplepresseri - et moderne presseri som nå har investert i nytt modningslager som gjør at Telemarksepler vil være tilgjengelige helt til jul. Eplene og bringebærene sorteres for hånd, vaskes, kvernes og presses. Deretter filtreres de hver for seg. Produktet består av 93 % eple og 7 % bringebær. Fagjuryen omtaler Eple og Bringebærdrikk som en forfriskende tørsteslukker i særklasse.
Klimaet i fruktdyrkingsområdene i Telemark kjennetegnes av en høy gjennomsnittlig normaltemperatur i vekstperioden. Mye lys, varme dager og kjølige netter inn mot høsting. Disse faktorene sikrer god fruktstørrelse, velforma epler, god balanse mellom syre og sødme og en flott aroma. Telemarkseple er en nasjonal matskatt som har Beskyttet Betegnelse, og kan derfor skrives med stor T.
Fakta om Spesialitet
Spesialitet er et offisielt norsk informasjonsmerke som tildeles Norges beste lokalmat- og drikke. Merket skal løfte fram lokalmat- og drikke med særlige kvaliteter og gjøre den enkel å finne i butikken.
Spesialitet garanterer at maten eller drikken er basert på norske råvarer, laget av særegne lokale oppskrifter, laget av dyktige mathåndverkere og vurdert og godkjent av en uavhengig fagjury med høy matfaglig kompetanse
Nøkkelord
Kontakter
Nina SundqvistAdministrerende direktør
Tel:+47 917 85 620nina.sundqvist@matmerk.noBilder
Om Stiftelsen Norsk Mat
Stiftelsen Norsk Mat er en uavhengig stiftelse og vårt formål er å styrke konkurranseevnen til norsk matproduksjon. Dette gjør vi gjennom å arbeide med kvalitetsstyring og kompetanseutvikling i norsk matproduksjon og synliggjøre opprinnelse og kvalitet på norske matprodukter.
Våre kjerneområder er merkeordningene Nyt Norge, Spesialitet og Beskyttet Betegenelse og Kvalitetssystemet i landbruket.
Følg pressemeldinger fra Stiftelsen Norsk Mat
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stiftelsen Norsk Mat på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stiftelsen Norsk Mat
Ny administrerende direktør i Stiftelsen Norsk Mat8.5.2025 12:59:14 CEST | Pressemelding
Anne Mette Johnsen er ansatt som ny administrerende direktør i Stiftelsen Norsk Mat. Etter en grundig rekrutteringsprosess med mange kvalifiserte søkere, tiltrer hun stillingen med umiddelbar virkning.
Garnvik Røkeri hedret med Spesialitet-merket for fjerde gang31.3.2025 12:31:33 CEST | Pressemelding
Under åpningen av Norway Seafood Festival 2025 i Trondheim ble Garnvik Røkeri tildelt Spesialitet – merket for lokalmat i særklasse – for sitt produkt «Røkt ørret».
To produkter tildelt Spesialitet-merket på UMAMI18.3.2025 15:12:28 CET | Pressemelding
Geitramseddik fra Brokkestøylen og Havsnø Røkt Flaksalt fikk tildelt Spesialitet under åpningsdagen på UMAMI-messen. «Begge disse produktene er i særklasse i sin kategori og har derfor fortjent å få tildelt Spesialitet», sa landbruks- og matminister Nils Kristen Sandtrøen under tildelingen.
Kvitsøylam får eksklusiv status - tildelt beskyttet geografisk betegnelse17.3.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
- Dette er en anerkjennelse av den høye kvaliteten og den lange, rike tradisjonen for sauedrift på Kvitsøy, sier Bent Høie, statsforvalter i Rogaland.
Kvalitet i hver dråpe: Spesialitetsmerket til 4 lokale drikkeprodusenter13.3.2025 09:15:00 CET | Pressemelding
- Osterevolusjon har blitt et begrep her til lands, men du verden: Nå snakker vi om en norsk drikke-revolusjon også! De fire produsentene som tildeles Spesialitetsmerket får råvarene til å skinne, sier fagsjef Spesialitet i Stiftelsen Norsk Mat Marit Strand.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom