Linn Robin Andersen er ny studentleder i NITO
25.4.2021 16:51:49 CEST | NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon | Pressemelding

Helgen 23.-25. april arrangerte NITO Studentene digitalt landsmøte. Nytt sentralstyre ble valgt med Linn Robin Andersen som leder.
Andersen er fra Lørenskog, men tar for tiden en bachelor i satellitteknologi på Norges Arktiske Universitet, campus Narvik.
Nå tar hun en pause fra studier og er klar for nye utfordringer.
- Jeg gleder meg til å samle det nye sentralstyret som består av dyktige studenter som kommer til å gjøre en god jobb for NITO. Det blir spennende å jobbe fulltid med politikk og organisasjonsarbeid.
- Viktig å skape engasjement
Den nyvalgte studentlederen ønsker å videreutvikle tillitsvalgtopplæringen og bedre samarbeidet på tvers i organisasjonen.
- Målet mitt er å sørge for at tillitsvalgte får nødvendig informasjon og god opplæring. Det skal være gøy og givende å være tillitsvalgt, og derfor er det viktig for meg å tilrettelegge, følge opp og være motiverende.
- NITO Studentene er en stor organisasjon med 23 lokallag. Det kan fort bli avstand mellom lokallagene og sentralstyret. Jeg skal jobbe for et bedre samarbeid på tvers i hele organisasjonen, legger hun til.
Landsmøtet er NITO Studentenes øverste politiske organ. På landsmøtet behandles politiske programmer, budsjett/regnskap, politiske uttalelser, samt valg av sentralstyre og andre sentrale verv. Møtet består av delegater valgt på lokallagenes årsmøter, sentralstyret og valgkomité.
NITO Studentene er Norges største organisasjon for ingeniør- og teknologistudenter med over 13.000 medlemmer.
Nøkkelord
Kontakter
Mathilde RuudKommunikasjonsrådgiver
Tel:94130509mathilde.sundet.ruud@nito.noBilder

Om NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
NITO er Norges største fagorganisasjon for ingeniører og teknologer med bachelor, master og høyere grad med over 120.000 medlemmer.
Følg pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
Ny NITO-topp frykter svekkelse av tariffrettigheter26.8.2026 12:16:18 CEST | Pressemelding
Roger Matberg mener presset mot etablerte rettigheter i tariffavtalene øker. Vern av kjerneverdiene i den norske modellen og lokale lønnsforhandlinger blir viktig for NITOs nye forhandlingssjef.
Vil bruke innkjøpsmakten til å styrke Norges digitale selvstendighet23.6.2026 16:20:02 CEST | Pressemelding
Offentlig sektor kjøper digitale løsninger for milliarder hvert år, men har for svak kontroll over egne data og systemer. Nå gir NITO, Tekna og Forbrukerrådet digitaliseringsministeren konkrete grep for å redusere avhengigheten av globale tek-giganter.
NITO om Riksrevisjonens skolerapport: – Regjeringen må satse på regning16.6.2026 14:19:00 CEST | Pressemelding
Kunnskapsdepartementets arbeid for elevenes lese-, skrive- og regneferdigheter vurderes som «kritikkverdig» av Riksrevisjonen. – For NITO er funnene gjenkjennelige og alvorlige, sier visepresident Safina de Klerk.
Helsepersonellplan 2040: - Viktig at små profesjoner er løftet fram12.6.2026 14:18:46 CEST | Pressemelding
- Det er positivt at planen løfter fram bioingeniører og ortopediingeniører, og peker på noen av flaskehalsene disse utdanningene står i, sier fagstyreleder i NITO Bioingeniørfaglig institutt, Kaja Marienborg.
NITO om ny matematikkplan: – Godt at statsråden har lyttet til fagmiljøene11.6.2026 10:48:38 CEST | Pressemelding
Regjeringen innfører fra august 2026 en ny læreplan i matematikk for 1.–10. trinn, der grunnleggende regneferdigheter løftes tydeligere frem.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
