Linn Robin Andersen er ny studentleder i NITO

Helgen 23.-25. april arrangerte NITO Studentene digitalt landsmøte. Nytt sentralstyre ble valgt med Linn Robin Andersen som leder.
Andersen er fra Lørenskog, men tar for tiden en bachelor i satellitteknologi på Norges Arktiske Universitet, campus Narvik.
Nå tar hun en pause fra studier og er klar for nye utfordringer.
- Jeg gleder meg til å samle det nye sentralstyret som består av dyktige studenter som kommer til å gjøre en god jobb for NITO. Det blir spennende å jobbe fulltid med politikk og organisasjonsarbeid.
- Viktig å skape engasjement
Den nyvalgte studentlederen ønsker å videreutvikle tillitsvalgtopplæringen og bedre samarbeidet på tvers i organisasjonen.
- Målet mitt er å sørge for at tillitsvalgte får nødvendig informasjon og god opplæring. Det skal være gøy og givende å være tillitsvalgt, og derfor er det viktig for meg å tilrettelegge, følge opp og være motiverende.
- NITO Studentene er en stor organisasjon med 23 lokallag. Det kan fort bli avstand mellom lokallagene og sentralstyret. Jeg skal jobbe for et bedre samarbeid på tvers i hele organisasjonen, legger hun til.
Landsmøtet er NITO Studentenes øverste politiske organ. På landsmøtet behandles politiske programmer, budsjett/regnskap, politiske uttalelser, samt valg av sentralstyre og andre sentrale verv. Møtet består av delegater valgt på lokallagenes årsmøter, sentralstyret og valgkomité.
NITO Studentene er Norges største organisasjon for ingeniør- og teknologistudenter med over 13.000 medlemmer.
Nøkkelord
Kontakter
Mathilde RuudKommunikasjonsrådgiver
Tel:94130509mathilde.sundet.ruud@nito.noBilder

Om NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
NITO er Norges største fagorganisasjon for ingeniører og teknologer med bachelor, master og høyere grad med over 111.000 medlemmer.
Følg pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NITO - Norges ingeniør- og teknologorganisasjon
Utan fagfolk fell Vestlandet4.9.2025 12:42:32 CEST | Kronikk
Sjølv i ei tid med nedbemanningar i regionen, må vi sikre kompetanse for framtida. Realfaga må få større plass i skulen.
Hvem skal bygge Nord-Norge når ungdom velger bort realfag?4.9.2025 09:34:12 CEST | Kronikk
Realfagene må få større plass i skolen slik at vi får ingeniører og teknologer som kan fylle behovet i Nord-Norge. Vann og avløp er et godt eksempel der vi allerede ser konsekvensene.
– Bekymrende utvikling innen IT25.7.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
Langt færre søkere og gradvis færre tilbud innen IT-studieplasser er en dårlig trend, mener NITO Studentene.
Si ja til plassen din, bli ingeniør21.7.2025 10:40:04 CEST | Pressemelding
24. juli er fristen for å akspetere tilbudet fra til Samordna opptak. – 62 prosent av norske arbeidsgivere sier det vil være økt behov for ingeniører i framtiden. Si ja til ingeniørstudiene dine, oppfordrer Sofie Strøm Olsen, leder i NITO Studentene.
Nok ferie, folk vil ha mer lønn eller mer “fri”.9.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Kvinner og menn, unge og gamle, nordlendinger og sørlendinger, alle er enige om at de mye heller vil ha mer lønn enn mer ferie. Samtidig er de delt på om de ønsker mer lønn eller mer fri i ulike former.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom