Landsmøte i Norsk Folkehjelp
Norsk Folkehjelp fyller 80 år i år, og er med sine nær 12 000 medlemmer og 2300 ansatte i 36 land en av Norges største humanitære organisasjoner. Over 2000 frivillige deltar daglig i redningsoppdrag ett eller annet sted i Norges land. Norsk Folkehjelp er dessuten en fremtrendende global aktør innen humanitær mine- og eksplosivrydding.
Styreleder Gerd Kristiansen står på gjenvalg for neste landsmøteperiode, mens Amalie Hilde Tofte fra Industri Energi er innstilt på valg som ny nestleder. Blant delegatene finner man også LO-leder Hans-Christian Gabrielsen.
Fra Norsk Folkehjelps partnerorganisasjoner stiller generalsekretær i det sørafrikanske vinarbeiderforbundet CSAAWU, Trevor Christians, og Mercia Andrews, som leder den sørafrikanske organisasjonen The Trust for Community Outreach and Education (TCOE).
Eksterne gjester er utenriksminister Ine Eriksen Søreide, samfunnsikkerhetsminister Ingvil Smines Tybring‐Gjedde (Frp), SV-leder Audun Lysbakken, Anniken Huitfeldt (Ap) og Knut Storberget.
Kontakter
Håkon ØdegaardKommunikasjonssjef
Tel:950 45 667hakono@npaid.orgLenker
Om Norsk Folkehjelp
Norsk Folkehjelp er fagbevegelsens humanitære solidaritetsorganisasjon. Vi er en medlemsorganisasjon, og våre strategiske områder er rettferdig fordeling av makt og ressurser og vern om liv og helse. Vi jobber innenfor hovedområdene internasjonalt utviklingssamarbeid, humanitær mine- og eksplosivrydding, redningstjeneste og flyktning- og integreringsarbeid. Norsk Folkehjelp har over 3000 ansatte i mer enn 35 land.
Følg pressemeldinger fra Norsk Folkehjelp
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norsk Folkehjelp på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norsk Folkehjelp
Norsk Folkehjelp skuffet over manglende satsing på redningstjenesten15.10.2025 10:59:29 CEST | Pressemelding
-Det haster å komme i gang med opprustingen av de frivillige redningsorganisasjonene. Ekstremværet Amy viste hvorfor, sier generalsekretær Raymond Johansen.
Norsk Folkehjelp: Bra at bistandsprosenten nås.15.10.2025 10:45:38 CEST | Pressemelding
-Det er et viktig signal at regjeringen foreslår en bistandsramme tilsvarende én prosent av BNI. I en verden hvor demokratiet er under press og hvor krig og konflikt fører millioner av mennesker på flukt er internasjonalt samarbeid, også i form av bistand, helt avgjørende, sier Raymond Johansen, generalsekretær i Norsk Folkehjelp.
Norsk Folkehjelp: Fredsavtalen gir håp9.10.2025 09:56:02 CEST | Pressemelding
– Vi, våre kolleger på bakken og våre partnerorganisasjoner er forsiktig optimistiske nå. Avtalen betyr forhåpentligvis en stans i den nærmest konstante bombingen de har vært utsatt for i to år, og en etterlengtet mulighet til å kunne få inn humanitær hjelp til en utsultet befolkning, sier generalsekretær i Norsk Folkehjelp, Raymond Johansen.
Norsk Folkehjelp Oslo stevnet for retten – stilles til ansvar for pensjonsforpliktelser etter samfunnsoppdrag på vegne av Oslo kommune2.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Norsk Folkehjelp Oslo stevnet for retten – stilles til ansvar for pensjonsforpliktelser etter samfunnsoppdrag på vegne av Oslo kommune - Hvor langt skal frivilligheten strekke seg? Hvor mye skal frivilligheten tåle?
Sikkerhet i felten – og i skyen26.9.2025 12:30:31 CEST | Pressemelding
Norsk Folkehjelp rydder miner i noen av verdens farligste områder. Nå har organisasjonen styrket sin digitale sikkerhet med hjelp fra blinQ og Netsecurity.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom