Komplett julekonsert fra Christel Alsos
11.11.2021 07:45:00 CET | Sony Music Norway | Pressemelding

Alle har vi førjulstradisjoner og for mange er julemusikk en del av dem. Julen og førjulen i fjor ble ikke helt som den pleier for de fleste av oss, og da valgte Christel Alsos å slippe en håndfull julemusikk som et slags plaster på såret. Nå blir hele «I Den Kalde Vinter»-innspillingen fra Oslo Konserthus førjulen 2019 tilgjengelig.
«Det var en helt overveldende fin kveld. Det er virkelig en drøm som går i oppfyllelse hver gang jeg får synge i den ærverdige salen. Jeg er så glad akkurat den konserten ble foreviget og jeg håper den bidrar til julestemning og juleglede.»
Første del av «I Den Kalde Vinter» inneholdt, i tillegg til tittelsporet, kjente og kjære julesanger som «Det kimer nå til julefest», «Det hev ei rose sprunge», «Joy To The World», «Hellige natt – O helga natt», «Deilig er jorden» og «Nordnorsk julesalme».
Nå blir innspillingen komplett ved at «Desember», «Auld Lang Syne», «Mitt hjerte alltid vanker», «Vi tenner våre lykter», «Jul, jul, strålande jul», «I denne søte juletid» og «Silent Night» legges til.
«All reisingen, og det å være borte fra familien, tar på. Spesielt i år, som blir min første jul med en egen, liten familie. Men når jeg står på scenen og blir møtt av varmen fra publikum er det fullstendig verdt det! Da kan julen bare komme, hver dag i hele desember! Jeg håper sangene gir et avbrekk og pusterom, og selvsagt, at folk kommer i julestemning.»
Totalt er dette en samling sanger som betyr noe spesielt for svært mange. For Christel selv har konsertene og låtene blitt essensen av jul. Helst er julen noe å glede seg til, men Christel har en klar tanke om hva julen gjør med oss, hvilket perspektiv den gir.
«I julen stopper vi litt opp og tenker ekstra på familie og venner vi har eller savner. Vi hører julesanger vi sang som barn, eller en salme som minner om mormor. Det er både fint og sårt. Julen er summen av livet i et heftig forstørrelsesglass.»
Fredag 12. november er den komplette versjonen av «I Den Kalde Vinter - Live Oslo Konserthus» med Christel Alsos tilgjengelig for alle som ønsker litt julestemning.
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of PR Strategy
Tel:92012160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder


Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Kløverr slipper «Selv om du hater meg»24.9.2026 08:20:00 CEST | Pressemelding
Med sårbar historiefortelling, sterke melodier og moderne popproduksjon har Kløverr skapt et uttrykk som både føles personlig og universelt. Den unge Oslo-artisten lager musikk for øyeblikkene som setter spor, og setter ord på erfaringer mange kjenner seg igjen i.
Maria Mena slipper sitt aller første livealbum24.9.2026 08:15:00 CEST | Pressemelding
Fredag 25. september slipper Maria Mena sitt aller første livealbum «Perspective – Best Of "The Live Sessions" from Oslo Concert House», et album spilt inn under fire utsolgte jubileumskonserter i Oslo Konserthus tidligere i år. I løpet av august kom den første smakebiten «My Lullaby» og «Just Hold Me», og i starten av september fulgte «It Took Me By Surprise».
Sandra Kolstad «Danse i blinde»23.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Utgivelse: 25. september Sandra Kolstads nye singel ledsages av en video av hennes blinde venn som går kunstløp. Denne sangen startet egentlig for flere år siden, da jeg dansa med en blind venn på et rave i Oslo. Uten å romantisere blindhet var det noe sterkt frigjørende i den dansen. Noe med kraften i å ikke bli sett, at bevegelsene og dansen for et øyeblikk var unntatt blikket.
Odd Nordstoga vil seie deg noko «Før du går»21.9.2026 13:19:40 CEST | Pressemelding
Turnéaktuelle Odd Nordstoga slepp singelen «Før du går», med gjestevokal frå Sigrid Aase, fredag 25. september. Vi får albumet med same tittel 9. oktober.
Jesper Fosdahl slipper albumet «Fus»21.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
25. september slipper Jesper Fosdahl sitt første album, «Fus». Albumet er et personlig prosjekt som har vokst frem over flere år, parallelt med Fosdahls arbeid som låtskriver og gitarist i Funk For Forest og Jon Ranes’ band. Med «Fus» samler han egne erfaringer, relasjoner og nederlag i et album som både er nært, levende og stort i uttrykket.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
