Klart for bryting i European Games 2019
I dag starter brytekonkurransene for de norske deltagerne i Minsk.
Først ut er fristil for jenter hvor Norge stiller med 3 brytere. Silje Kippernes er først ut og eneste norske bryter i aksjon i dag fra kl 1050 norsk tid.
På torsdag er det klart for Grace Bullen og Iselin Solheim. Grace var også med i den første utgaven av European Games i 2015 i Baku hvor hun tok en bronsemedalje.
Gresk-romersk begynner på fredag, hvor vi også har med tre brytere.
Resultater kan følges på arrangørens side: https://minsk2019.by/en/tsrd/WRE/results
Norges lag:
- Silje Kippernes, Braatt 53 kg (konkurrerer onsdag og torsdag)
- Grace Bullen, Atlas 57 kg (konkurrerer torsdag og fredag)
- Iselin Solheim, Snøgg 76 kg (konkurrerer torsdag og fredag)
- Håvard Jørgensen, Kolbotn 67 kg (konkurrerer fredag og lørdag)
- Felix Baldauf, Braatt 97 kg (konkurrerer lørdag og søndag)
- Oskar Mavik, SP 09 130 kg (konkurrerer lørdag og søndag)
Tilstede i Minsk som trenere: Lotta Andersson (landslagstrener kvinner), Fritz Aanes (landslagstrener herrer) og Eren Gjægtvik (ass. trener)
Nøkkelord
Bilder
Om Norges Bryteforbund
Sognsveien 75 L (inngang fotballforbundet)
0855 Oslo
416 66 651http://www.bryting.no/
Norges bryteforbund dekker de olympiske grenene gresk romersk og fristil bryting samt sumo, sandbryting, og håndbak. Det er totalt ca. 7.000 medlemmer fordelt på 63 klubber over hele landet. De fleste klubbene organiserer alle trening innen alle grener, mens andre kun organiserer treninger i en eller to. Det gjennomføres årlig ca. 50 brytestevner i Norge.
Bryting er en relativ liten idrett i Norge men er en stor idrett internasjonalt. Norsk Bryting har stolte tradisjoner, og har en sterk toppidrettskultur og leverer internasjonale medaljer jevnlig. Bryting er en av de sommeridretter som har klart å kvalifisere deltakere til samtlige sommer OL i moderne tider. Vi har nå en ny generasjon med store talenter som hevder seg på internasjonalt nivå.
Følg pressemeldinger fra Norges Bryteforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Bryteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Bryteforbund
Jakter gull i World Combat Games15.8.2023 09:00:00 CEST | Pressemelding
Sumobryter Truls Thue er som eneste nordmann tatt ut til World Combat Games.
Henter merittert landslagstrener27.4.2023 12:55:00 CEST | Pressemelding
Mariusz Gicewicz blir trener for herrelandslaget i bryting.
Norsk-dansk brytesamarbeid9.1.2023 17:13:45 CET | Pressemelding
Norges Bryteforbund (NBF) er enig med det danske bryteforbundet om et samarbeid som sikrer ny midlertidig landslagssjef og sportssjef.
Slutter som sportssjef27.12.2022 13:00:00 CET | Pressemelding
Erik Rønstad har sagt opp stillingen som sportssjef i Norges Bryteforbund for å bli daglig leder i Moss Fotballklubb.
Enige om samarbeid13.12.2022 12:02:27 CET | Pressemelding
Grace Bullen og Norges Bryteforbund enige om samarbeidsmodell.