Kari-Anne Opsal ny fylkesleder i KS

Kommunesektorens organisasjon KS har gjennomført det første konstituerende fylkesmøtet i det nye fylket Troms og Finnmark. Møtet ble holdt i Tromsø, og samlet rundt 70 delegater fra kommunene i Troms og Finnmark og fra fylkeskommunen. I tillegg til fylkesstyre, har møtet også valgt utsendinger til KS Landsting i februar 2020.
Disse ble valgt til medlemmer i fylkesstyret i KS Troms og Finnmark:
Kari-Anne Opsal (Ap), Harstad – leder
Elin Mathisen (SV), Sør-Varanger – nestleder
Aina Borch (Ap), Porsanger
Eirik L. Mevik (Ap), Kvænangen
Jan Eirik Nordahl (Ap), Sørreisa
Helga Pedersen (Ap), Tana
Ivar Prestbakmo (Sp), Troms og Finnmark
Heidi Anita Holmgren (Sp), Nordkapp
Dag Sigurd Brustind (H), Ibestad
Anni Skogman (Frp), Tromsø
Nils Einar Samuelsen (KrF), Troms og Finnmark
Nøkkelord
Kontakter
Leder i KS Troms og Finnmark Kari-Anne Opsal, tlf. 918 98 732
Regiondirektør KS Nord-Norge Tom Mikalsen, tlf. 928 29 465
Bilder

Om KS
Følg pressemeldinger fra KS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KS
– Bruk handlingsrommet i EUs avløpsdirektiv19.12.2025 13:16:00 CET | Pressemelding
– KS er veldig glad for at regjeringen vil bruke handlingsrommet når den skal innføre EUs reviderte avløpsdirektiv i Norge. Det kan spare kommunene for milliardbeløp og innbyggerne for høye gebyrer, sier styreleder i KS Gunn Marit Helgesen.
Gunn Marit Helgesen gjenvalgt som president i CEMR5.12.2025 14:20:54 CET | Pressemelding
Styreleder i KS, Gunn Marit Helgesen, er gjenvalgt som president i Council of European Municipalities and Regions (CEMR) for perioden 2026–2028.
Kutt preger kommune-budsjettene4.12.2025 07:30:00 CET | Pressemelding
Kommunedirektørene foreslår kutt for å få budsjettene i balanse.
KS inviterer til høstkonferanse i Rogaland4.11.2025 10:57:34 CET | Presseinvitasjon
Ordførere, folkevalgte og kommunedirektører i Rogaland møtes til KS’ høstkonferanse i Haugesund 6. og 7. november. Mediene er velkommen til å delta.
KS om statsbudsjettet: – Overraskende og skuffende15.10.2025 10:02:00 CEST | Pressemelding
– Vi er svært overrasket over at nødropet vårt ikke har hatt gjennomslag i regjeringens forslag til statsbudsjett. Stortinget har nå en stor jobb å gjøre for å sikre velferdstjenester i hele landet, sier styreleder i KS Gunn Marit Helgesen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
