Kapteinen er tilbake, og slipper "Føle meg bedre"!

«Ofte så fokusere me og huske de gangene me blei såra eller hadde det vondt. Men som heilt ut av ingenting så glemme me all smerte og ting løste seg te slutt. All den fortvilelsen som før var blir te et stortspørsmålstegn. Ka skjedde nå? Va det någe eg gjor? Du føle deg neste litt dum som tenkte at det någen gang føltes så ille ut for nå vil du bare sveve på denne herlige følelsen av at alt går bra.» - Kapteinen
Låten ble til under en tur på Island høsten 2021, i et hus ute på lyngen med nydelig utsikt over islandsk natur.
«Eg dro der sammen med Coucheron, ein av de flinkeste og mest særegne produsentene me har i Norge, Henrik Heaven, heilt energibomba og rå låtskriver og artist, og Benjamin Pedersen, så sinnsykt flink og erfaren produsent og låtskriver som ikkje burde vært mulig i så ung alder.» - Kapteinen
Siden Kjell Øverland plukket opp gitaren og debuterte som Kapteinen med «Mr. Fantastique» i 2019 har han imponert med både radiolistinger, streams og på scenen. Han har blant annet vært support på Arifs utsolgte turné og fylt scener på både Trondheim Calling og by: Larm, samt hatt en produsent-finger med i spiller på både Arif og Philip Emilio sine siste album. Han slapp den egenproduserte mixtapen «en mixtape om kjærlighet» i 2019, og EP-en «Døgn» i 2021.
«Eg prøve å lage musikk som snakker for seg sjøl eller beskriver
seg sjøl på en enkel og forståelig måte.» - Kapteinen
«Føler meg bedre» er ute 6.mai.»
Nøkkelord
Kontakter
Robert HibnerPromotion Manager, Local RepertoireSony Music Entertainment Norway
Tel:47391856robert.hibner@sonymusic.comBilder




Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Puls teamer opp med svenske Filippa på «Låt Mig Va»18.9.2025 10:49:43 CEST | Pressemelding
Etter sommerlåten «Gode Tider» er Puls tilbake med singelen «Låt Mig Va» – en låt om å gi slipp på relasjoner, med svenske Filippa på refrenget.
Ny singel fra Marie Tveiten: "Vil ha alt"18.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
En låt til alle som er lei av situationships
Ny Bob Dylan Bootleg slippes 31. oktober17.9.2025 16:01:00 CEST | Pressemelding
Fredag 31. oktober slippes en deluxe 8CD-boks som skildrer Bob Dylan’s tidlige år i Greenwich Village. Den inneholder sjeldne og uutgitte hjemmeopptak, utkast, og konsertopptak inkludert en uutgitt komplett innspilling av den banebrytende konserten i Carnegie Hall 26. oktober 1963. Dette blir også tilgjengelig i 2CD- og 4 LP-utgaver og på strømmetjenester.
2AM-DM albumdebuterer med Hypotheticals:17.9.2025 15:53:15 CEST | Pressemelding
Oslobandet 2AM-DM slipper debutalbumet Hypotheticals: fredag 26. september. Det blir tilgjengelig både digitalt og på vinyl.
Julie Bergan vil være sin egen lykkes smed15.9.2025 09:44:53 CEST | Pressemelding
Julie Bergan slipper "Make Myself Happy" - en lykkepille av en låt hun har skrevet med Jesper Borgen - på fredag 19. september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom