IMERIKA debuterer med "I Can’t Escape" og deltakelse i Melodi Grand Prix
8.2.2021 08:30:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding
Erika Dahlen – fyrverkeriet som går ved navn IMERIKA debuterer sin artistkarriere med singelen "I Can’t Escape" som også er med i lørdagens delfinale i Melodi Grand Prix 2021.
Erika har bakgrunn fra Liverpool Institute for Performing Arts, også kjent som Paul McCartney-skolen, hvor hun kom inn til tross for at hun ikke hadde studiekompetanse.
Herfra har reisen vært et eventyr av mange kvaliteter som forankres i en historie som fortelles gjennom fremtidige musikkslipp, forankret i artistens fokus om å bearbeide sterke følelser som er både gode og vonde. Det unge talentet er opptatt av å snakke om vanskelige og tabubelagte temaer gjennom musikken sin.
"I Can’t Escape" handler om vanskeligheten med å komme seg videre etter et tap, hvor jeg-personen i dette tilfelle sliter med å finne fotfeste i en ny hverdag etter et brudd.
Låta handle om ulike tap man oppleve i livet, som for eksempel samlivsbrudd, død eller viktige relasjona som går i vasken. Det e viktig å anerkjenn dem vonde følelsan som høre med og som man kanskje helst vil skyv til side så fort som mulig –det e viktig å ta sæ tid til å kjenn på det vonde også, og føl at det e greit å vær tålmodig med sæ sjøl og anerkjenn det som skjer inni sæ. - IMERIKA
Hør "I Can’t Escape" HER.
"I Can’t Escape" har hun skrevet sammen med ingen ringere enn Benjamin Stevens Adams, kjent fra det britisk-norske boybandet A1 sammen med Christian Ingebrigtsen og Mark Read. Adams skriver og produserer for og med andre artister både i Norge, Storbritannia og USA.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comSilje Hope
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ballinciaga har fått LØNN (Mo Money Mo Problems)15.5.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
Ballinciaga er tilbake med sin andre singel for året. Med "LØNN (Mo Money Mo Problems)" omgis vi av frihetsfølelsen som dukker opp samtidig som lønna. Sola er varm, forbruket er høyt og livet er deilig, helt til kontoen brått er tom.
Heima bra, men borte best?15.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Et år etter Tobias Stens selvtitulerte brakdebut, kommer hans andre album «Heimakjær» 15. mai. Albumet reflekterer over å være borte og å være hjemme, etter et år på veien med 85 konserter i 2025.
Norges nye countrystjerne slipper låta "Odelsgut"13.5.2026 11:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 15. april slipper countryartisten Karen Moe sin nye singel «Odelsgut». Låten er et gitardrevet kjærlighetsbrev til livet på gård, med alt det innebærer av traktor, dongeri og flanell. Og kanskje en odelsgut?
Samuel Lola kan få spille sin nye singel for titusenvis på VG-lista.13.5.2026 10:05:02 CEST | Pressemelding
15. mai gir Samuel Lola ut sin nye singel "Igjen". Dersom han vinner det norske folks hjerter, får han spille på VG-lista på Rådhusplassen 13. juni.
Ys1 og Amara slipper singelen 2AM8.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 8. mai kommer Ys1 med låta 2AM. Hans andre singel i år er et samarbeid med Amara, og handler om suksess, ambisjoner og flyktige relasjoner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

