If og Europeiske Reiseforsikring er best i test
I alt ti forsikringsselskaper er vurdert i den grundige gjennomgangen av priser og vilkår.
«Sammenlignet med øvrige selskaper, og isolert sett basert på forholdet mellom pris og vilkår, vurderes Europeiske Helår Super som årets vinner også i år,» konkluderer Norsk Familieøkonomi. «Helt enkelt en virkelig god reiseforsikring.»
Ett annet selskap får også terningkast 6, men totalvurderingen til Norsk Familieøkonomi er at reiseforsikringen fra If og Europeiske stikker av med seieren.
– Vi er veldig fornøyd med å på ny bli kåret til best i test. Våre kunder kan være sikre på at de har med seg den beste reiseforsikringen i bagasjen på reise både i Norge og utlandet, sier produktsjef Hilde Øverby i Europeiske Reiseforsikring, som er en del av If.
If og Europeiske har fått terningkast 6 for tredje gang på rad i denne testen.
Utvider dekningene
Nytt i år er at If og Europeiske, som eneste selskap, inkluderer dekning av egenandel for bildelingstjenester, motorsykkel, bobil og tilhørende nøkler under dekning for leiebil. Dette dekkes for øvrig uten sumbegrensning. Det er også kommet til en dekning for tapt leieavtale hvis du kommer for sent til leiebilfirma.
– Vi jobber hele tiden med å bli bedre og tilpasse oss de behovene kundene våre har når de er ute og reiser, sier kommunikasjonsdirektør Andreas Handeland i If og Europeiske.
– Sammen med våre samarbeidspartnere i inn- og utland har vi mulighet til å bidra med hjelp på reise når du virkelig trenger det, sier han.
Raske tilpasninger
I koronatiden har UD utstedt reiseråd som har gjort det vanskelig å reise utenlands. Reiserådene har kommet på grunn av smittesituasjonen. Nå er det kommet lettelser for Europa.
Norsk Familieøkonomi skriver: «Det skal også nevnes at selskapet det siste året har tilpasset seg myndighetenes reiseråd og anbefalinger, kundenes behov og smittesituasjon i naboland og Europa raskt. Selskapet var først ute med å dekke reiser til røde land i EU, Schengen og Storbritannia, dekker avbestilling som følge av pålagt smittekarantene både for innenlands- og utenlandsreiser og har tilpasset seg et endret reisemønster ved å tilby helårs reiseforsikring med begrenset gyldighet i Norden med 40 prosent prisrabatt.»
Handeland er opptatt av at de som ønsker å reise må ta sine forholdsregler. Selv om vi går lysere tider i møte, er vi langt unna en normal verden.
– Det er utrolig viktig at man setter seg inn i situasjonen og retningslinjene i landet man skal reise til. Og enda viktigere er dette dersom man skal reise på tvers av flere land. Det kan være lokale restriksjoner, innreisenekt basert på smittesituasjonen der man kommer fra og lignende, sier han.
Nøkkelord
Kontakter
Andreas Bibow HandelandKommunikasjonsdirektør
Tel:+47 416 16 274andreas.handeland@if.noBilder
Om If
If er det største forsikringsselskapet i Norden, med over 4,5 millioner kunder, både privatpersoner og bedrifter. Vi forsikrer hver femte bolig og bil i Norden, og tilbyr personforsikring for privatpersoner og bedrifter.
Vi har 10 000 ansatte, spredt over flere forretningsområder og land, som sammen sørger for at våre privat- og bedriftskunder får riktig hjelp. Takket være vår størrelse og bredde kan vi være nær kundene våre og tilby trygg forsikring. Vårt løfte til kundene våre er kjernen i vår identitet – If hjelper mye.
If er heleid av finske Sampo, som er notert på Nasdaq-børsen i Helsingfors, Stockholm og København. I 2025 ble Topdanmark en del av If. If har hovedkontor i Sverige, og opererer også i Baltikum.
Følg pressemeldinger fra If
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra If på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra If
Nordmenn holder tett på jobben om at de strever24.6.2025 07:45:00 CEST | Pressemelding
Fire av ti nordmenn sier at psykiske helseutfordringer har påvirket arbeidsevnen. Få snakker med lederen sin om det. Det viser resultater i Nordisk Helserapport 2025 fra forsikringsselskapet If.
Lynskader for 151 millioner kroner i fjor sommer23.6.2025 07:32:07 CEST | Pressemelding
Mange glemmer å koble robotgressklipperen fra lading ved lyn og torden. Å trekke ut støpselet til gressklipperen er like viktig som til TV-en, påpeker forsikringsselskapet If.
If: – Reiseforsikring dekker ikke frykt19.6.2025 11:56:03 CEST | Pressemelding
Enkelte nordmenn som har bestilt sommerferie på Kypros og noen steder i Tyrkia føler på krigsfrykt. Den siste tiden har flere ringt reiseskadesenteret til If Europeiske Reiseforsikring om dette.
Kollisjon? Dette grønne beviset bør du ha i bilen17.6.2025 08:05:00 CEST | Pressemelding
Dokumentet Grønt kort kan spare deg for trøbbel med politiet og bot hvis du kolliderer eller er skyld i en bilulykke i utlandet. Sikre deg kortet i god tid før bilferien, anbefaler If.
If på Arendalsuka 202513.6.2025 09:09:30 CEST | Pressemelding
Vi i If er på plass under Arendalsuka i august. I år står forebyggende helse, helse og sykefravær, ekstremvær og klimatilpasning på agendaen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom