Norges idrettsforbund

Idrettspresident Berit Kjøll skal lede EOCs bærekraftskommisjon

26.11.2021 12:17:29 CET | Norges idrettsforbund | Pressemelding

Del
Styret i European Olympic Committees (EOC) har vedtatt at idrettspresident Berit Kjøll, som også er styremedlem i EOC, skal lede organisasjonens bærekraftskommisjon de neste fire årene.

- Europa og EU har tatt en ledende posisjon i det internasjonale bærekraftsarbeidet, noe som kom tydelig frem under FNs klimakonferanse i Glasgow. Det er store forventninger til den europeiske idrettsbevegelsens bidrag i dette arbeidet, så dette gleder jeg meg til å ta fatt på sammen med flere dyktige kollegaer, uttaler Berit Kjøll.

I tillegg ble idrettsstyremedlem Sebastian Henriksen og NIFs juridiske sjef, Henriette Hillestad Thune, valgt inn i EOCs kommisjoner for henholdsvis «EU and International Relations» og «Legal».

- Det er svært viktig at vi har norsk representasjon også i disse europeiske kommisjonene. Dette gir oss ytterligere plattformer for konstruktiv påvirkning på internasjonal idrett fra vårt ståsted, avslutter Berit Kjøll.

Les mer om EOC her: https://www.eurolympic.org/

Kontakter

Om Norges idrettsforbund

Norges idrettsforbund
Norges idrettsforbund
Sognsveien 73
0854 OSLO

21 02 90 00https://www.idrettsforbundet.no

Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF) er det øverste organ i Norges største folkebevegelse. NIFs visjon er idrettsglede for alle.

Følg pressemeldinger fra Norges idrettsforbund

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges idrettsforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Norges idrettsforbund

NIF/Olympiatoppen inngår intensjonsavtale med Sunnaasstiftelsen9.4.2026 10:31:23 CEST | Aktuelt

Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF) har siden 2015 jobbet for å bygge et nytt nasjonalt toppidrettssenter ved Sognsvann. I påvente av en politisk beslutning om bygging, jobber NIF/Olympiatoppen parallelt med finansiering og driftsmodeller. Som en del av dette, er det inngått en intensjonsavtale med Sunnaasstiftelsen om bruk av dagens bygninger og fasiliteter når Olympiatoppen flytter inn i nytt senter. De eksisterende bygningene vil bli brukt til et nytt nasjonalt senter for Aktiv rehabilitering.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye