Helene Olafsen valgte TV 2
- Jeg har lyst til å utvikle meg videre som programleder, og gleder meg til å ta fatt på nye utfordringer i TV 2, forteller Helene Olafsen.
- TV 2 skal ha de største profilene på skjermen og de blir ikke mer ettertraktet i 2018 enn Helene Olafsen. Det var stjerneskuddet alle kanaler ville ha og vi er utrolig glad for at hun valgte TV 2 i knivskarp konkurranse, forteller sportsredaktør Vegard Jansen Hagen.
Helene jobbet sist for TV 2 under «Klubbjakten» i fjor høst.
- Helene jobbet for oss på Klubbjakten i høst der hun skulle finne seg en favorittklubb i Premier League. Det var et ekstremt vellykket prosjekt og motiverte oss til å sikre oss Helene i årene som kommer. Selv kalde Premier League-hjerter smeltet og PL-sjefen Richard Scudamore sendte personlig brev til TV 2 der han hyllet Helene og Klubbjakten. Det er den effekten hun har på folk hun møter, forteller TV 2s sportsredaktør.
Gjennom Idrettsgallaen og vinter-OL har hun vist et stort repertoar og evnen til å sjarmere og engasjere.
- I første omgang skal hun jobbe for TV 2 Sporten på Tour de France og fotball-VM i sommer. Det er en forrykende start på samarbeidet, forteller Jansen Hagen.
Helene Olafsen kommer også til å jobbe med underholdningskonsepter for TV 2.
- Jeg gleder meg masse til å begynne, og ser frem til å jobbe med de produksjonene vi nå er i utvikling med, forteller Helene Olafsen.
- Helene Olafsen er et av de største programledertalentene der ute og vi er veldig glade for at hun nå blir sentral i flere TV 2-satsinger. Ved siden av oppgavene for TV 2 Sporten, skal hun også gjøre underholdningskonsepter som nå er i utvikling. Hva dette er kommer vi tilbake til ved en senere anledning, forteller programredaktør Jarle Nakken i TV 2.
Kontakter
Jan-Petter DahlPR- og mediesjef
Kontaktperson for spørsmål rundt programmene som sendes på TV 2-kanalene.
Bilder
Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Stjernespekket sesong to av Ylvis mot Ylvis7.2.2025 18:00:00 CET | Pressemelding
Mange kjente fjes dukker opp når Bård og Vegard Ylvisåker er tilbake med en ny sesong på TV 2.
Over en million har sett «Norge bak fasaden»4.2.2025 14:31:09 CET | Pressemelding
1.018.000 har sett den første episoden av «Norge bak fasaden: Dødsenglene». – Det er viktig at vi også når bredt med denne typen programmer, sier TV 2s sjefredaktør Olav T. Sandnes.
TV 2 avslører nye deltagere i Sofa4.2.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Når Sofa er tilbake på TV 2 blir det med flere helt nye deltagere. I tillegg er et av medlemmene i familien Maurstad byttet ut.
Petter Northug skal ikke være TV 2- ekspert og kommentator under Ski-VM29.1.2025 12:05:29 CET | Pressemelding
TV 2 har satt det redaksjonelle samarbeidet med Petter Northug på pause. Han kommer derfor ikke til å være kommentator eller ekspert under VM på ski eller VM i skiskyting. Samtidig fortsetter TV 2 det langsiktige samarbeidet med Northug, og han vil være å se på TV 2s kveldssendinger under VM.
Disse skal lede Gullfisken på TV 222.1.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
Desta Marie Beeder får med seg Sebastian Solberg under årets utdeling av Gullfisken.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom