HD Widescreen i traktorhytta

I en årrekke har John Deere tilbudt pålitelig og høyteknologisk teknikk for presisjonslandbruk. I løpet av 2023 kommer det oppdateringer på vesentlige komponenter. Spesielt framtredende er de splitter nye John Deere G5-displayene. Oppdateringene kommer til å gjøre oppgavene som gjøres i displayet raskere, mer kraftfullt og enklere for både bonde og entreprenører.
– Den nå nesten 13 tommer brede skjermen vil gjøre at alt vil oppleves mer oversiktlig samtidig som oppgavene kan gjøres raskere og bedre. Og med kjent grensesnitt fra forgjengeren Generasjon 4 display har jeg stor tro på at de nye displayene vil bli godt tatt imot. Oppdateringene som kommer fra John Deere vil gi en helt ny opplevelse, sier produktsjef Tore Glærum i Felleskjøpet Agri.
Tilgang til den nyeste teknologien
Med G5-displayene gir John Deere kundene tilgang til den aller nyeste teknologien. Full HD-oppløsning, utvidet lagringskapasitet og økt prosessorkraft gjør G5-displayene til noen av de kraftigste på markedet.
De to nye displayene vil også bli tilgjengelige i to flyttbare utgaver, som kan ettermonteres og brukes på alle maskinmerker. G5-displayet er 25,6 centimeter (10.1 inches), mens G5Plus er 32,5 centimeter (12.8 inches). Dette betyr at du med G5 får en opptil 33 prosent større skjermflate enn det som finnes hos forgjengerne. De to flyttbare displayene er vanntette, noe som gjør at de kan brukes på maskiner uten førerhus.
AutoTrac og seksjonskontroll er standard på G5Plus-displayet, og akkurat som på forgjengerne får du full AEF ISOBUS-kompatibilitet. Alle G5-displayene deler det samme pålitelige og kjente brukergrensesnittet som Gen4-displayene. Kombinasjonen av moderne teknologi og et kjent grensesnitt gir en umiddelbar ytelsesøkning uten å kreve omfattende kursing og videreutdanning. Det nye lisensprogrammet for avanserte funksjoner betyr at man kun betaler for de funksjonene man trenger, noe som reduserer startkostnaden ytterligere.
Det blir som før mulighet til å låse opp funksjoner i ettertid dersom behovet skulle endre seg. Regelmessige programvareoppdateringer skal utvikles, og vil sørge for at G5-displayene er utstyrt for framtiden.
G5Plus Universal-displayet og G5 Universal-displayet vil være tilgjengelig for bestilling senere i år. G5Plus CommandCenter og G5 CommandCenter vil være tilgjengelig på utvalgte John Deere-maskiner fra modellår 2024.
StarFire 7000
John Deere StarFire 7000 ble introdusert i fjor sammen med det nye SF-RTK-signalet. Med en nøyaktighet på 2,5 cm og en innhentingstid på mindre enn 8 minutter, tilbyr det nye SF-RTK-signalet en svært attraktiv inngang til å være nøyaktig gjennom flere sesonger. John Deere StarFire 7000 vil ha bedre satelittdekning enn tidligere generasjoner på grunn mottak av Galileo og Beidou satellittsignaler. John Deere StarFire 7000-mottakerne er tilgjengelige for bestilling hos din lokale Felleskjøpet maskinselger..
Operations Center
JDLink tilbyr gratis toveis tilkobling for automatisk opplasting av avlings- og maskindata til John Deere Operations Center. Med kontinuerlige oppdateringer forbedres Operations Center hele tiden og tilpasser seg framtidige behov. Den vil fortsatt være tilgjengelig gratis for mobile enheter og på nettet.
De oppdaterte komponentene gjør smart landbruk enda mer uanstrengt for kundene. Det vil bli stadig enklere å bruke, mer automatisert og er allerede sømløst. Alle funksjoner, og den avanserte lokale forhandlerservicen og ekspertisen, gjør bønder og landbruksentreprenørers virksomheter mer produktive, lønnsomme og bærekraftige.
Nøkkelord
Kontakter
Sigbjørn VedeldSeniorrådgiver kommunikasjon
Tel:+47 932 45 367sigbjorn.vedeld@felleskjopet.noBilder



Om Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet Agri har en omsetning på 20,2 milliarder i 2022, og har i overkant av 4 000 ansatte. Felleskjøpet er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk, og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge. Felleskjøpet eier Granngården i Sverige som også har rundt 100 butikker rettet mot samme målgruppe. Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av i rundt 39 000 bønder. Felleskjøpet Agri er markedsregulator for korn og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agris hovedmål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet Agri blir majoritetseier i Skiptvet Mølle16.12.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri går inn som majoritetseier i Skiptvet Mølle. Sammen med lokale eiere skal selskapet styrke mottakskapasiteten, driften og samarbeidet i et av landets viktigste matkornområder.
Felleskjøpet bygger ny avdeling på Gråmyra i Levanger28.11.2025 06:17:59 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri styrker sin tilstedeværelse i Trøndelag med etablering av en ny og moderne avdeling på Gråmyra, sør for Levanger. Anlegget blir blant de mest moderne i regionen og vil samle butikk, verksted og bruktmaskinsenter i ett helhetlig og framtidsrettet anlegg.
Felleskjøpet gjør store oppgraderinger på Bjørkelangen26.11.2025 09:37:19 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri investerer i en omfattende oppgradering av butikken på Bjørkelangen. Et eksisterende lagerbygg bygges om til en ny, moderne og framtidsrettet butikk.
– Kjempebra med verksted i Tana!21.11.2025 08:41:09 CET | Pressemelding
– Til våren får vi et fullt oppegående traktorverksted med to faste mekanikere på Felleskjøpet i Tana. De vil dekke hele Øst-Finnmark, siden de også får servicebil, jubler melkeprodusent Tormod Nilsen.
Felleskjøpet og K. Sætre Rederi får Enova-støtte til grønn fraktallianse17.11.2025 08:59:14 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri og K. Sætre Rederi går sammen om å gjøre sjøtransporten i landbruket mer klimavennlig. Prosjektet Grønn Fraktallianse for Framtida har fått tilsagn om støtte på over 100 millioner kroner fra Enova.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
