Go-Ahead får full oppstartbonus
19.12.2019 12:41:11 CET | Jernbanedirektoratet | Pressemelding
Hele bonusen kunne falt bort hvis Go-Ahead ikke hadde kjørt alle sine tog i henhold til ruteplan søndag 15. desember. Bonusen kunne også blitt redusert hvis en rekke andre krav gjennom oppstartsfasen ikke hadde blitt oppfylt. Blant disse kravene var at alle nødvendige tillatelser og rutiner skulle være på plass, og at samarbeid med de ansatte og deres organisasjoner var etablert.
– Vi vet at det har vært krevende å være det første togselskapet som skal etablere seg etter at persontrafikken på jernbanen ble konkurranseutsatt. Det er derfor gledelig å kunne fastslå at Go-Ahead har klart å gjennomføre oppstartsperioden på en fullt ut tilfredsstillende måte, sier Hans Kristensen, direktør for persontrafikkavtaler i Jernbanedirektoratet.
– Det har tidvis vært slitsomt å brøyte vei. Mange har jobbet utrolig hardt for å sikre at Go-Ahead kunne levere super service, 100 prosent regularitet og nær 100 prosent punktlighet til våre reisende fra dag én. Jeg er utrolig stolt av og imponert over våre medarbeidere. Nå gleder jeg meg til fortsettelsen. Vi skal vise oss tilliten verdig, sier administrerende direktør Cathrine Elgin i Go-Ahead Norge.
Kontakt Jernbanedirektoratet:
Direktør persontrafikkavtaler Hans Kristensen
Tlf: 916 97 291
Om Jernbanedirektoratet
Jernbanedirektoratet skal utvikle jernbanen i Norge som del av det samlede transportsystemet i dag og i fremtiden.
Følg pressemeldinger fra Jernbanedirektoratet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Jernbanedirektoratet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Jernbanedirektoratet
SJ Norge har Norges mest fornøyde kunder30.6.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Passasjerene som reiser med SJ Norges regiontog i Trøndelag og fjerntog i Nord-Norge er landets mest fornøyde kunder.
Stabilt fornøyde passasjerer på Bergensbanen30.6.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Utviklingen i tilfredshet blant passasjerene som reiser med Vy Vest lokaltog på Vestlandet og Bergensbanen er stabil.
Redusert passasjertilfredshet i andre kvartal30.6.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Passasjertilfredsheten på Sørlandsbanen har gått ned i andre kvartal sammenliknet med i fjor, viser en ny måling fra Jernbanedirektoratet.
Togtilbudet – tilfredsheten holder seg stabil blant passasjerene på Østlandet30.6.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Kundetilfredsheten på blant togpassasjerene på Østlandet er stabil, sammenlignet med i fjor.
Togmangel forsinker planlagt innføring av flere tog på Vestfoldbanen26.6.2026 14:00:00 CEST | Pressemelding
Jernbanedirektoratet har arbeidet med å øke togtilbudet mellom Oslo og Tønsberg fra én til tre avganger i timen fra august 2027, som et første steg mot fire tog i timen i 2028. Mangel på tog gjør at tilbudsforbedringen i august ikke lar seg gjennomføre.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
