Girl Power, Glitter og Rock ´n Roll – TUI har fått ny signaturlåt
- Vi satser ungt og friskt når vi nå har funnet vår nye signaturlåt. Heavy Tiger er et kjempekult jenteband fra Stockholm. De har «attitude» så det holder, er skikkelig rocka og har gitt oss en versjon av sangen som vi bare elsker. Det håper vi kundene våre gjør også, sier Nora Aspengren, Kommunikasjonsansvarlig i TUI.
Lanseres i TUIs reklamefilmer og på Spotify
Tre unge svenske jenter med Rock´n Roll i sjelen og selvtillit bare et rockeband kan ha står bak sangen som er tilgjengelig på Tidal og Spotify (og TUIs nye reklamefilmer) fra og med 28.11.2016.
- Da vi fikk forespørselen fra TUI om å lage en ny versjon av den klassiske låten var det viktig å gjøre en helhjertet Heavy Tiger versjon. Jeg er kjempefornøyd med resultatet, det ble enda bedre enn forventet, sier Maja Linn Samuelsson, Vokal og Gitar
Hør Let the Sunshine In på Tidal eller på Spotify https://open.spotify.com/track/5aHlRCcEIif720QJMJfprK
Se film og intervju med jentene her https://youtu.be/Vs5rk4SPO_I
Dette er Heavy Tiger
Maja Linn Samuelsson, Vokal og Gitar
Sara Frendin, Vokal og Bass
Astrid Carsbring, Trommer
Visse vil nok definere sjangeren som hardrock, men spør du jentene selv kaller de det «ekte rock´n roll». Bandet ble etablert i 2010 da jentene bare var 17 år gamle. Siden det har de turnert i hele verden, fra Tyskland og England til Japan og Vietnam. Jentene er for øyeblikket på turné med Backyard Babies.
I tillegg til den nye singelen Let the Sunshine In, er også EPen Talk of the Town, albumet Saigon Kiss og singelen Devil May Care tilgjengelig på Tidal og på Spotify.
For å se denne videoen, må du gi ditt samtykke øverst på denne siden.Heavy Tiger Let the Sunshine InVideokanal
Nøkkelord
Kontakter
Nora AspengrenKommunikasjonsansvarlig i TUI
Tel:+47 90 63 60 63nora.aspengren@tui.noBilder
Lenker
Om TUI Norge
TUI (Tourist Union International) er den ledende reiseoperatøren i verden. 25 % av de nordiske pakkereisekundene velger TUI. TUI Norge ble etablert i 1973. Noen av våre mest populære reisemål er Kanariøyene, Hellas og Spania. TUI Nordic består av reisearrangørene TUI Norge, TUI Sverige, TUI Danmark, TUI Finland, flyselskapet TUIfly og Nazar. TUI Nordic er en del av TUI Group, verdens største turistkonsern som er virksomme på om lag 180 destinasjoner verden over. TUI har tatt en hovedrolle i arbeidet med å skape en mer bærekraftig reiselivsnæring.
Følg pressemeldinger fra TUI Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TUI Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TUI Norge
Ukas tall fra TUI: 558 04130.1.2025 10:17:52 CET | Pressemelding
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 558 041.
Ukas tall fra TUI: 403323.1.2025 16:17:40 CET | Aktuelt
Hver uke presenterer vi et tall som beskriver verdens største reiseoperatør TUI på en aller annen måte. Tallet denne uka er 4033.
TUI brukte 1700 tonn bærekraftig flydrivstoff20.1.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Reiseselskapet TUI har tatt en hovedrolle i arbeidet med bærekraftig turisme globalt. – En økning på 50 % i bruk av bærekraftig flybrensel er et veldig konkret eksempel på hvordan vi jobber, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
De mest populære Syden-hotellene i sommer15.1.2025 11:35:30 CET | Pressemelding
– Norske familier prioriterer sommerferie med solgaranti, og bruker gjerne mer penger på et dyrere hotell med all inclusive. Det sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
Setter opp ekstra fly til Tenerife i vinter13.1.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Nordmenn er ekstra tent på Tenerife denne vinteren. – Vi har satt opp en ekstra flygning med vårt eget flyselskap TUI fly i februar for å møte etterspørselen, sier kommunikasjonssjef i TUI Norge, Anne Mørk-Løwengreen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom