Moelven

Furuhovde blir direktør for økonomi og finans i Moelven

Del
Eldrid Mona Furuhovde er ansatt som direktør for økonomi og finans i Moelven Industrier ASA.
Foto: privat
Foto: privat

Eldrid Mona Furuhovde er 51 år, bosatt på Gjøvik, men kommer opprinnelig i fra Folldal. Hun jobber i dag som partner og rådgiver i revisjonsselskapet BDO, et selskap hun har vært i siden 1997. Hun starter opp i Moelven i august.

 - Vi er veldig glade for at Eldrid Mona Furuhovde har takket ja til å bli en del av laget. Det var mange særdeles godt kvalifiserte kandidater i bunken, og med Eldrid på laget har vi sikret oss en faglig sterk leder med en spennende bakgrunn som rådgiver for store nasjonale selskap, sier konsernsjef Morten Kristiansen i Moelven Industrier ASA.

 - Jeg gleder meg til å bli kjent med alle mine nye kollegaer i Moelven. Det blir utrolig spennende å få sitte så tett på pulsen i et internasjonalt konsern, med alle de utfordringer og muligheter som Moelven er en del av, sier Furuhovde.

Kontakter

Bilder

Foto: privat
Foto: privat
Last ned bilde

Om Moelven

Moelven
Moelven
Industrivegen 2
2390 Moelv

+47 623 47 000https://www.moelven.com/no

Moelven Industrier ASA er et skandinavisk industrikonsern som produserer og leverer bærekraftige produkter og løsninger til byggebransjen. Konsernet hadde en omsetning i 2023 på rundt NOK 12,9 milliarder, og har ca. 3300 medarbeidere. Moelvens 34 produksjonsselskaper er fordelt på 40 produksjonssteder i Norge og Sverige, og er organisert i tre divisjoner: Timber, Wood og Byggsystemer.

Følg pressemeldinger fra Moelven

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Moelven på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Moelven

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye