Første påskekartong fra Q-Meieriene
24.3.2017 11:36:17 CET | Q-Meieriene | Pressemelding

Finner du påskeeggene kan du vinne premier og Q-Meieriene håper at designet på melkekartongen skal skape godt humør rundt påskefrokostbordet.
Engasjerende melkekartong
- Mange har skrevet til oss og lurt på om vi kunne lage en påskekartong. Vi kunne ikke være mer enig og lytter selvfølgelig til forbrukerne, sier leder for forbrukerdrevet innovasjon i Q-Meieriene Mads Liabø.
Til vanlig fokuserer det lille utfordrermeieriet på det de kaller engasjerende melkekartong. Bl.a har Ungt Entrepenørskap, VilVite og Forskerfabrikken fått være med å bestemme oppgaver og tips på kartongen for at alle rundt frokostbordet skulle kunne engasjere seg.
- Vi så at både jule- og sommerkartongene våre ble godt mottatt og vi opplevde at det ble mye engasjement fra Q-forbrukerne da vi hadde matteoppgaver og quiz. Derfor er vi veldig fornøyd med å kunne vise frem påskekartongen til millioner av nordmenn, sier Liabø.

Univers av karakterer
- De som ser nøye etter vil også se at hver variant har ulike elementer. Tanken er at du skal kunne fordype deg i et univers av forskjellige karakterer mens du nyter påskefrokosten og leter etter påskeegg på kartongen, sier Liabø.
Det som er spesielt med melkekartongen, mener Liabø, er at den ofte får hedersplassen når familien samles til frokost i påsken.
- Det finnes ikke noe bedre enn å senke skuldrene og nyte en lengre frokost sammen med de du er glad i og da er det ekstra artig for oss å få muligheten til å være til stede og bidra til å skape gode samtaler og aktivitet i en slik stund, sier Liabø.
Påskekartongene til Q-Meieriene er på plass i butikk fra 28. mars. På Q-Meieriene.no vil det være mulig å se designet nærmere og legge igjen svar på påskeeggjakten.
Nøkkelord
Bilder


Om Q-Meieriene
I Q-Meieriene er forbruker sjefen! Sammen med forbruker skaper vi de beste smaksopplevelsene og de smarteste løsningene. Januar 2019 trykket Q-sjef Bent Myrdahl mobilnummeret på millioner av melkekartongen med ønske om å forsterke dialogen med forbrukerne. Hittil har over 1000 forbrukere har tatt kontakt direkte på telefon til Q-sjefen. Q-Meieriene eies av Kavlifondet, som deler ut midler til allmennyttige formål innenfor forskning, kultur og humanitært arbeid
Følg pressemeldinger fra Q-Meieriene
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Q-Meieriene på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Q-Meieriene
Utfordrer-meieriene på topp av omdømmemåling12.3.2026 14:46:45 CET | Pressemelding
I landets største omdømmemåling, Apeland sin Traction Norge 2026, viser at de to utforer-meieriene Rørosmeieriet og Q-Meieriene er blant virksomhetene med best omdømme i Norge. – At Q-Meieriene klatrer med 5%-poeng og er blant topp fem merkevarer i Norge er skikkelig stas, og takket være Q-fansen!, jubler Q-sjef Kristine Aasheim.
Q-Meieriene hedrer Erlend for matredder-suksess6.3.2026 09:19:41 CET | Pressemelding
Kjøkkensjef Erlend Eliassen ved Drammen sykehus mottok torsdag Q Matredderprisen etter å ha revolusjonert sykehuskjøkkenet og redusert matsvinnet til bare 2–3 prosent. Prisen ble delt ut direkte på God morgen Norge.
Lisas idé traff midt i yoghurt-trenden20.2.2026 15:38:20 CET | Pressemelding
Lisa Eggesbø (27) fra Fosnavåg mottar Q Innovasjonsprisen for idéen om Q Yoghurt UTEN, Blåbær – en ny smak i den populære serien uten tilsatt sukker. Prisen deles ut til forbrukere som sender inn sin idé til Min Q-idé og hvor den blir til en reell lansering i markedet.
Mot, kjærlighet og framtidstro på norsk melk13.2.2026 18:31:44 CET | Pressemelding
Hva har et frieri og norsk landbruk til felles? For Tiril Jervidalo (25) og Ole Rasmus Auestad (27) handler begge deler om mot, investering og jakten på kjærligheten for noe som skal vare over tid og gjennom generasjoner.
NYHET FRA Q: Etterspurt idé får best i test11.2.2026 10:39:33 CET | Pressemelding
Q-Meieriene lanserer nå Q Yoghurt UTEN, Blåbær – en laktosefri yoghurt uten tilsatt sukker som allerede har fått toppscore i smakstester. Nyheten er den eneste multipakken i norsk dagligvare som kombinerer blåbærsmak, laktosefri og uten tilsatt sukker.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
