Forhandlingsløsning for vekterne
Larsen sier at det i dag er omtrent 40 prosent av vekterne i Norge som har en 100 prosent stilling.
– Parat har fått gjennomslag for et nytt bilag om heltidskultur i vaktbransjen. Dette vil styrke ansattes muligheter til å få hel stilling, eller utvidet dagens deltidsstilling, sier han.
Forhandlingslederen sier det også er enighet om endringer i beskrivelsen av funksjonstilleggene og mindre økning av satsene.
– Vi har økt satsene vaktleder og områdetillegg, men viktigere er at vi er enige om å nedsette et utvalg for å utrede selskapenes personlige tillegg og tjenestegrenstillegg, sier Larsen.
Parats forhandlingsleder sier årets oppgjør vil bidra til at en ytterligere bevegelse mot en gjennomsnittlig industriarbeiderlønn.
– Vekterne har ligget under 90 prosent av gjennomsnittlig industriarbeiderlønn. Resultatet av streiken i 2020 og årets oppgjør bidrar til et løft og sammen med enighet om å styrke mulighetene for hele stillinger er vi på rett vei, sier Larsen.
Nøkkelord
Om Parat
Følg pressemeldinger fra Parat
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Parat på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Parat
Parat-medlemmer hedres for Ukraina-evakuering9.5.2025 14:51:14 CEST | Pressemelding
Fire medlemmer i SAS Norge kabinforening i Parat fikk torsdag medaljer for sin innsats for evakuering av sårede fra Ukraina. De fire er Ulrich Schieren, Line Andresen, Anne Elisabeth Egeberg og Tore Magnus Holtan.
Norges Politilederlag om generell bevæpning9.5.2025 13:13:18 CEST | Pressemelding
Leder i Norges Politilederlag (NPL) i Parat, Kjetil Ravlo, sier det er en tillitserklæring til politiet når nå regjeringen åpner opp for at Politidirektoratet skal sette rammer for omfanget av bevæpning i politiet.
– Generell bevæpning er en tillitserklæring til norsk politi4.4.2025 18:37:57 CEST | Pressemelding
Leder i Norges Politilederlag (NPL) i Parat, Kjetil Ravlo, sier det er en tillitserklæring til politiet når nå Arbeiderpartiet, sammen med de andre større partiene på Stortinget, går inn for generell bevæpning av norsk politi.
Norske Mat- og Meierifolks Landsforening blir en del av Parat31.3.2025 10:33:07 CEST | Pressemelding
Norske Mat- og Meierifolks Landsforening (NML) med historie tilbake til 1914, er den nest største frittstående fagforeningen innen meieriindustrien. Landsmøtet har gjort vedtak om innmelding i Parat og blir en underorganisasjon med full virkning fra 1. september.
Fra Nav til fast jobb – modellen som kan løse mangelen på fagfolk?21.3.2025 14:48:04 CET | Pressemelding
Mangel på kvalifiserte tannhelsesekretærer er en utfordring over hele landet. Et nytt samarbeid mellom Nav, fylkeskommuner og tannhelsebransjen har gitt oppsiktsvekkende gode resultater i Trøndelag og Akershus. Nå ønsker Parat at lignende tiltak skal settes i gang også i andre yrker.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom