Fana Sparebank kutter all betalt markedsføring og arrangerer “Fargerik November”

Inviterer andre til å bli med
Mange opplever et stort kjøpepress i november. Butikker og kjøpesentre har nattåpent, søndagsåpent og Black Friday. Fana Sparebank inviterer i stedet til å delta på Fargerik November. Administrerende direktør Lisbet K. Nærø, er glad for dette initiativet.
– Det å utfordre og jobbe sammen mot å nå FNs bærekraftsmål er viktigere enn noen gang. I rapporten til Circular Norway sies det at 2,4% av norsk økonomi er sirkulær. Vi har et felles ansvar for å sette fokus på gjenbruk.
Fargerik November
Banken lanserer i år “Fargerik November” som en motvekt til Black Friday og tilsvarende tilbudskampanjer. I hele november måned vil det ikke bli brukt en krone på markedsføring.
Det vil likevel bli delt ubetalt innhold i bankens digitale kanaler med tema som “Tips til hjemmelagde julegaver” og informasjon om arrangementet Bærekraft i Bergen – Nattevandring for FNs bærekraftsmål, som avholdes i desember.
Oppfordrer til gjenbruk
Fana Sparebank ønsker å gi tilbake til samfunnet og støtte de bedriftene som gjør noe bra for miljøet. Det å rette fokus mot gjenbruk og gjøre andre oppmerksomme på at vi alle kan gjøre ting litt annerledes, er ett av bankens bidrag til å stå imot kjøpepresset.
– Vi oppfordrer flere bedrifter til å bli med på Fargerik November, hvor de også finner gode formål som de kan støtte. Sammen kan vi være en positiv motvekt til det store kjøpepresset, tilføyer Nærø.
Markedsbudsjettet gis bort
Pengene som spares ved å kutte ut all betalt annonsering gis som gavemidler til Loppeliten. Loppeliten er et gjenbrukskonsept i Fyllingsdalen som tilbyr kjøp og salg av brukte barneklær og utstyr. Konseptet er enkelt for forbrukerne og bra for lommeboken. Man leier en hylleplass i butikken og får kleshenger, prislapp og størrelsesperler når man leverer klesplaggene. Det tilbys også Drop-in for folk som ikke har tid til salg selv, men vil bli kvitt fjellet av barneklær.
– Det betyr mye for oss at Fana Sparebank har valgt å støtte Loppeliten og gi oss disse midlene. Det gleder oss at større aktører ser verdien i gjenbruk! For oss som har hatt en ekstra motbakke i oppstartsfasen gir dette oss både motivasjon og midler til å satse videre, og utvikle konseptet vårt i Bergen! Vi er utrolig takknemlig, sier daglig leder i Loppeliten, Hanne Wollan.
Nøkkelord
Kontakter
Lisbet K. NærøAdministrerende direktør
Tel:952 65 960lisbet.nero@fanasparebank.noKarianne Johnsen LandaKonsulent Bærekraft
Tel:950 87 094karianne.johnsen.landa@fanasparebank.noBilder
Om Fana Sparebank
Fana Sparebank er eneste lokalbank i Bergen, med hovedkontor på Nesttun og ett avdelingskontor i Bergen sentrum. Konsernet Fana Sparebank består av Fana Sparebank, Fana Sparebank Eiendom og Fana Sparebank Boligkreditt. Totalt ca. 135 ansatte.
De senere år har Fana Sparebank vært en aktiv bidragsyter til finansbyen Bergen, gjennom medvirkning til etableringen Brage Finans og Norne Securities. Fana Sparebank er aktiv i finansklyngen Finance Innovation, og bidrar til lokalmiljøet i Bergen med gavemidler til næringsliv, organisasjoner og ildsjeler.
Følg pressemeldinger fra Fana Sparebank
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fana Sparebank på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Fana Sparebank
Nå kutter Fana Sparebank renten igjen18.9.2025 10:09:06 CEST | Pressemelding
I dag satte Norges Bank ned styringsrenten. Fana Sparebank er glad for å fortelle at banken også denne gangen går vekk fra bransjepraksis. Allerede 25.september kutter banken renten for alle boliglånskunder.
Fana Sparebank blir Vestlandets første demensvennlige bank2.9.2025 14:17:20 CEST | Pressemelding
I dag inngår Fana Sparebank samarbeidsavtale med Nasjonalforeningen for folkehelsen.
Fana Sparebank med rekordsterk vekst14.8.2025 14:39:59 CEST | Pressemelding
Fana Sparebank leverer et resultat etter skatt på 94,7 millioner kroner i andre kvartal 2025, opp fra 84,1 millioner kroner i samme periode i fjor. Dette tilsvarer en avkastning på egenkapitalen på 11,8% i kvartalet.
Fana Sparebank setter ned renten nå30.6.2025 12:37:29 CEST | Pressemelding
Fana Sparebank kommer med en god sommernyhet til alle bankens boliglånskunder; kutter renten fra og med 2.juli.
Utlånsveksten dominerer8.5.2025 14:06:09 CEST | Pressemelding
Fortsatt solid rentenetto og utlånsvekst i årets første kvartal viser at utviklingstrenden fra 2024 opprettholdes. De samlende utlånene er økt med 2,7 prosent for kvartalet isolert sett og hele 9,8 prosent over de siste 12 måneder. Utlån til boligformål både for Himla og Fana Sparebank utmerket seg spesielt. Ny avtale for bankens kjernesystemer vil dempe kostnadsveksten fremover.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom