Emma Steinbakken med nær og personlig låt

«Jeg tror det finnes en stor kjærlighet for alle. Låten handler om det å gjøre feil og det å gi opp for tidlig. Selv om et forhold kanskje ikke funker på et gitt tidspunkt, så gir man ikke opp drømmen om at det en dag kan funke. Det er både spennende og litt skummelt å slippe en så personlig og ærlig låt, da den ligger mitt hjerte veldig nært. Men det er dette jeg føler, og jeg tipper at jeg ikke er alene om det.», forteller Steinbakken.
Emma har skrevet låten i samarbeid med de anerkjente svenske talentene Fanny Hultman (Kygo & Ellie Goulding, Skaar, LÉON, Miriam Bryant), Carl Silvergran (Avicii, Sandro Cavazza) og Felix Flygare Floderer (Molly Sandén, Viktor Leksell, Astrid S, Veronica Maggio).
Emma Steinbakkens gull-sertifiserte debutlåt «Not Gonna Cry» har allerede streamet mer enn 20 millioner ganger bare på Spotify. I 2019 spilte hun sin første konsert på byLarm, slapp debut-EPn «Emma Steinbakken» og fikk platekontrakt i Tyskland og USA. Hun har spilt på flere av landets største scener, blant annet Bergenfest og Pstereo, og på scener rundt om i Europa –som Hamburg, Brüssel og Berlin. I 2020 slapp hun blant annet hiten «WOW» med Matoma som klatret til toppen av den norske radiolisten, og i 2021 kom coveren av Hellbillies-låta «Jeg glemmer deg aldri» fra NRK-serien Rådebank, som på kort tid ble en av landets største låter. I tillegg gjestet hun avslutningssporet «Not You» på Alan Walkers album «World of Walker».
Emma avsluttet fjoråret med å varme opp for selveste Zara Larsson i Oslo Spektrum, og åpnet 2022 med å avslutte prestisjefylte Idrettsgallaen på NRK i beste sendetid. Og med «Hoplessly Hopeless» håper Emma Steinbakken å innta hitlistene nok en gang.
«Hopelessly Hopeless» er ute på alle plattformer fredag 28.januar.
Kontakter
Lisa BjorheimProduct & PR Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Puls teamer opp med svenske Filippa på «Låt Mig Va»18.9.2025 10:49:43 CEST | Pressemelding
Etter sommerlåten «Gode Tider» er Puls tilbake med singelen «Låt Mig Va» – en låt om å gi slipp på relasjoner, med svenske Filippa på refrenget.
Ny singel fra Marie Tveiten: "Vil ha alt"18.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
En låt til alle som er lei av situationships
Ny Bob Dylan Bootleg slippes 31. oktober17.9.2025 16:01:00 CEST | Pressemelding
Fredag 31. oktober slippes en deluxe 8CD-boks som skildrer Bob Dylan’s tidlige år i Greenwich Village. Den inneholder sjeldne og uutgitte hjemmeopptak, utkast, og konsertopptak inkludert en uutgitt komplett innspilling av den banebrytende konserten i Carnegie Hall 26. oktober 1963. Dette blir også tilgjengelig i 2CD- og 4 LP-utgaver og på strømmetjenester.
2AM-DM albumdebuterer med Hypotheticals:17.9.2025 15:53:15 CEST | Pressemelding
Oslobandet 2AM-DM slipper debutalbumet Hypotheticals: fredag 26. september. Det blir tilgjengelig både digitalt og på vinyl.
Julie Bergan vil være sin egen lykkes smed15.9.2025 09:44:53 CEST | Pressemelding
Julie Bergan slipper "Make Myself Happy" - en lykkepille av en låt hun har skrevet med Jesper Borgen - på fredag 19. september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom